iPhone XS ve XS Max FaceTime Güncellemesi Geldi

0
210

iOS 13 yeni beta sürümü geliştiricilere sunuldu. iOS 13 yeni beta sürümüyle beraber önemli yenilikler de ortaya çıkmış oldu. Belki bir sistem farkı değil ancak belli başlı uygulamalar için düzenlemelerin de yapıldığını gördük. Son olarak FaceTime uygulaması için önemli bir düzenlemenin sunulduğunu gördük.

iPhone XS ve XS Max modelleri için geçerli olan FaceTime güncellemesi, kullanıcıların göz göze bakması üzerine kurulu olan bir güncelleme.

iPhone XS ve XS Max FaceTime ile Kamera Açısı Değişiyor

Yeni güncelleme sonrasında kullanıcılar ekrana baktıkları zaman, sanki kameraya bakıyormuş gibi gösterilecek. Bu sayede karşı taraftaki kullanıcının da gözünün içerisine bakıyormuş gibi bir algılama olacak.

iOS 13 FaceTime

Mevcut FaceTime kullanımında ise ekrana bakıldığı zaman, gözlerin aşağı doğru sanki alt kısma bakıyormuş gibi görüntülendiğini görüyoruz. Kısacası FaceTime görüşmelerinin biraz daha geliştirildiğini görmek mümkün olacak. Fakat burada dikkat çeken bir nokta daha var.

Söz konusu güncellemenin sadece iPhone XS ve XS Max modellerinde geçerli olduğu görülüyor. Diğer modellerde henüz bu sistemin kullanılmadığı konusunda testlerin yapıldığını ekleyelim. Tabii ki bu modeller için söz konusu sistemin gelip gelmeyeceği de merak konusu. Bunun için final sürümünün yayınlanmasını beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone'unuzu Kaç Kere Şarj Ettiniz? Pilin Durumu Ne? Hemen Öğrenin

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?