iPhone Xs Max Tanıtıldı – Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

0
376

Yeni iPhone modellerinin Plus serisi olarak gösterilen iPhone Xs Max akıllı telefonları tanıtıldı. Etkinlikte tanıtılan ikinci iPhone modeli olan iPhone Xs Max akıllı telefonları, ana modelin daha büyük ekranlı bir serisi olarak tanıtıldı. Yeni akıllı telefonların özelliklerine ve bu modelin tasarımına geçelim.

iPhone Xs Max Tasarımı Nasıl Değişti?

Yeni akıllı telefonun tasarım kısmında ana modelle hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğunu ekleyelim. Telefonların yine Face ID alanının bulunduğu bir çentik bölümü ve çift arka kamerası bulunuyor. iPhone Xs serisinde kullanılan tasarımla birebir bir tasarım kullanılmış olsa da boyut daha büyük. Telefonun iPhone 8 Plus kasa boyutuyla aynı boyuta sahip olduğu, ekran kısmında ise 6.5 inçlik bir panel sunulduğu görülüyor.

iPhone Xs Max Ekran Özellikleri Tüm Detaylar

Telefonun ekran kısmında yine oldukça başarılı değerler görüyoruz. 6.5 inçlik panel kullanan ve OLED ekranla gelen yeni akıllı telefon, 2688 X 1242 piksel çözünürlük değeri sunuyor. Telefonun ekran kısmında yine 120 Hz yenileme hızı sunuluyor.

iPhone Xs Max

458 PPi değerinde piksel yoğunluk değeriyle karşımıza çıkan telefonun, Dolby Vision desteğinin bulunduğunu ve 3.3 milyon piksel değerine sahip olduğunu da ekleyelim. HDR10 destekli olan ekran görüntü deneyiminde çok başarılı sonuçlar sunacak gibi gözüküyor.

iPhone Xs Max Tüm Teknik Özellikleri

Yeni modelin teknik özellikler kısmında da iPhone Xs modeliyle benzer özellikleri bulunuyor. Yine iPhone Xs Max akıllı telefon modelinde de A12 Bionic çipleri kullanılıyor. 6 çekirdekli yeni işlemciler, 4 GPU çekirdeğine sahip ve buna ek olarak Neural Engine çipleri sunuyor. A11 Bionic çipleri ile karşılaştırıldığı zaman bu modelin işlemcilerinin de %15 daha hızlı olduğu görülüyor.

iPhone Xs Max

Aynı oranda güç tüketimi de %40 ile azaltılmış durumda. iPhone Xs Max akıllı telefonlarında teknik kısımda çok önemli bir değişikliğin olmadığını bir kez daha ekleyelim. RAM bellek kısmında ise 4 GB RAM bellek miktarı sunulacak. Maksimum depolama alanı seçeneği ise yine 512 GB olarak seçilmiş.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın 7 Eylül Etkinliği

iPhone Xs Max Kamerası Ne Kadar Yetenekli

Yeni akıllı telefonların kamerası kısmında da iPhone Xs modelleriyle birebir teknolojiler sunuluyor. 12 MP + 12 MP çift arka kamera kullanan telefon, ana kamerada geniş açı, diğer kamerada ise telefoto kamera sunuluyor.

iPhone Xs Max

Ana kameranın diyafram açıklığı yine f/1.8 olarak açıklandı. Diğer kamerada ise yine f/2.4 diyafram değerini görüyoruz. OIS destekli kameralarda 2x optik zoom desteğinin bulunduğunu da ekleyelim. iPhone Xs modelinde olduğu gibi ön kamera da değişmiyor. Yine ön kamera 7 MP değerinde. Ayrıca Smart HDR desteğinin de kullanıldığı açıklandı.

iPhone Xs Max

iPhone Xs Max Çıkış Tarihi ve Açıklanan Fiyat

Yeni modelin son detaylarından söz edelim. Çift SIM kart destekli akıllı telefon, iPhone X modeline göre 90 dakika daha fazla pil dayanma süresi sunuyor.

iPhone Xs Max

64 GB, 256 GB, 512 GB depolama seçenekleri bulunacak olan telefon, 21 Eylül tarihinde satışa çıkacak ve fiyatı 1099 dolar olacak. Yeni modelin Cuma günü siparişlerinin açılacağı da yine tanıtımda yer alan detaylardan oldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?