Ana Sayfa Haberler iPhone XR için Önemli Bir İndirim Haberi Geldi

iPhone XR için Önemli Bir İndirim Haberi Geldi

0
1820

iPhone XR, eski amiral gemisi akıllı telefonlardan biri olsa da hem çentikli ekran tasarımına geçilen bir model olması hem de uzun süre daha güncelleme alacak olması hala bu serinin tercih edilmesine neden oluyor.

Hatta iPhone 12 serisi gelmiş olsa bile sandığınızın aksine hala XR modelini tercih edenler de var. Tabii ki burada en büyük etken, telefonun fiyatı. Yeni modellere göre biraz daha uygun fiyata satılan akıllı telefon, indirim kampanyalarıyla da gündeme gelmeye başladı.

İlginizi Çekebilir: Türk Telekom iPhone 12 64GB Eskiyi Getir Yeniyi Götür Kampanyası

iPhone XR için 900 TL İndirim

Daha önce Teknosa üzerinden bir indirim yapıldığını görmüştük. Bu indirim kampanyasının ardından bir başka haber ise Hepsiburada sitesinden geldi. E-ticaret devi, bazı modellerde önemli bir indirim yaptı. 900 TL’ye varan indirimle beraber telefonun fiyatı 7.099 TL’den 6.199 TL’ye kadar inmiş durumda.

Renkleri kontrol ettiğimiz zaman, her modelde indirim yapıldığını sadece beyaz seçeneğinde indirim oranının biraz daha düşük olduğunu görüyoruz. Beyaz modelde indirimli satış fiyatı 6.425 TL olarak gözüküyor.

Tabii ki uygulanan indirim için bir süre sınırı da var. Süper fırsat olarak yayınlanan akıllı telefon indirimi, 4 gün sonra sona erecek olarak gösterilmiş. Sizn anlayacağınız yıl sonu için özel bir indirim yapılmış gibi gözüküyor.

iPhone XR

iPhone XR modelinin dışında iPhone 11 serileri için de indirim var ama bu indirimlerin miktarı 600-650 TL civarında. Şu an en yüksek oranda indirim yapılan akıllı telefon XR modeli. Resmi olarak Apple kanadında bir indirim ise gözükmüyor.

iPhone 12 akıllı telefonlarının satışa çıkmasından sonra da durum değişmedi. Hem Pro Max hem de Mini modelleri de satışa çıktı ama Apple için yine eski telefonların fiyatlarında değişen bir durum olmadı.

Muhtemelen bir süre daha Apple’ın indirime gitme gibi bir fikri olmayacak. Eğer doğrudan Apple satış fiyatlarında bir değişikliğe gider ve eski telefonların satış fiyatlarını düşürecek olursa, yine bu konuda da bilgi vereceğiz. Şimdilik yeni bir iPhone almak istiyorsanız, e-ticaret devlerinin düzenlediği yıl sonu indirimleri avantajlı gibi gözüküyor.

YORUM YOK

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?