iPhone XR Beklentileri Aşmaya Başladı

0
417

2019 yılının en çok satan akıllı telefon modelleri için yeni açıklamalar yapılmaya başlandı. Son olarak 2019 yılının 3.çeyrek akıllı telefon satışlarına ilişkin bilgiler paylaşılmıştı. Paylaşılan bilgiler de sürpriz bir akıllı telefon modelinin olduğunu da ekleyelim. Daha doğrusu başarısı ile sürprizlere adım atan bir akıllı telefon söz konusu. Tahmin edebileceğiniz gibi bu telefon iPhone XR modeli oldu. Counterpoint tarafından paylaşılan veriler göre bu yılın son çeyreğine girerken en çok satan akıllı telefon da iPhone XR modelleri oldu.

iPhone XR Ne Kadar Başarılı?

Yapılan değerlendirmelere göre söz konusu akıllı telefonların satışları küresel pazar payının %3’ünü almayı başardı. Küresel pazar payı için %3’lük bir payla beraber söz konusu akıllı telefonların ilk sırada yer aldığını görüyoruz.

Tabii ki bu akıllı telefon modelinin satışının yükselmesinin önemli bir nedeni var. Öyle ki söz konusu akıllı telefonların iPhone 11 tanıtımı sonrasında fiyatları bir hayli düştü. Satış fiyatının düşmesinin ardından bu modele olan ilgi de artış gösterdi.

iPhone XR

iPhone XR akıllı telefonlarının elde etmiş olduğu başarının hemen arkasından ise Samsung Galaxy A10 serisi geliyor. Bu modeli takip eden bir başka model ise Galaxy A50 akıllı telefonları oldu. Galaxy A10 akıllı telefonlarının pazardaki payı %2.6 olarak açıklanırken, Galaxy A50 akıllı telefonlarının ise %1.9 pazar payına sahip olduğunu söylemek gerekiyor.

Bu modellerin hemen ardından ise Oppo A9 akıllı telefonları geliyor. Oppo akıllı telefonlarının ise %1.6 paya sahip olduğu açıklandı. 5.sıraya geçtiğimiz zaman ise yine iPhone akıllı telefonlarını görüyoruz.

iPhone 11 akıllı telefonları ise yine %1.6 pazar payıyla geliyor. Listede yer alan akıllı telefonlar içerisinde iPhone XR modeli ve iPhone 11 telefonları yer alıyor. Tabii ki Pro modellerinin fiyatları neticesinde geri planda kaldığını ekleyelim. Genel olarak listede sıralama ise şu şekilde.

  1. iPhone XR
  2. Samsung Galaxy A10
  3. Samsung Galaxy A50
  4. Oppo A9
  5. iPhone 11
  6. Oppo A5s
  7. Samsung Galaxy A20
  8. Oppo A5
  9. Xiaomi Redmi 7A
  10. Huawei P30
Önceki İçerikiPhone 11 Almak mı? iPhone 12 Modellerini Beklemek mi?
Sonraki İçerikiOS 14 Önemli Yeniliklerle Gelecek
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?