iPhone XL Apple’ın 2018 için gizli silahı mı?

2
149

iPhone XL hakkındaki söylentiler gerçekse, iPhone X’in halefi 6.5 inç ekrana sahip olacak.

iPhone X’e bakan herkes, “bu ekran yeterince büyük değil gibi” diye düşünüyor. iPhone X’te 5.8 inçlik uçtan uca ekran bulunuyor. Ancak bazı söylentilere göre Apple, 2018’de iPhone XL adını vereceği daha büyük ekranlı bir modeli piyasaya çıkartacak.

iPhone X, hali hazırda 5.5 inçlik iPhone 8 Plus’tan 0.3 inç daha büyük bir ekrana sahip. Ancak Apple, bu ekran boyutunun bazı kullanıcıları tatmin etmediğini düşünmüş olacak ki 6.5 inçlik OLED ekranlı iPhone XL üzerinde çalışıyor.

iPhone XL cikis tarihi

Korea Herald’ta yer alan bir haberde, Apple’ın LG Display ile iPhone XL’da kullanılacak 6.5 inçlik OLED paneller için 1.99 milyar Euro değerinde bir anlaşma yaptığı ve sevkiyatın 2018’in ikinci yarısında başlayacağı iddia edildi.

Şu anda iPhone X’te kullanılan OLED paneller Samsung tarafından sağlanıyor. Güney Koreli teknoloji devinin iPhone XL hattında devre dışı bırakıldığı, ancak Apple’ın 2018’de piyasa çıkartması beklenen diğer 2 iPhone modelinde Samsung’un panellerini kullanmaya devam edeceği belirtiliyor.

Anlaşma konusunda LG ya da Apple’dan resmi bir açıklama yapılmadı, ancak Apple geçtiğimiz Aralık ayında, önümüdeki bir ay içinde bir anlaşma için açıklama yapacağını belirtmişti.

Apple’ın 2018’de orijinal iPhone X ile birlikte iPhone XL ve yeni bir iPhone modeli (muhtemelen iPhone SE 2) olmak üzere üç yeni iPhone duyurması bekleniyor. Yeni iPhone X, Samsung tarafından sağlanan 5.5 inç OLED ekrana, iPhone XL ise LG tarafından sağlanan 6.5 inç OLED ekrana sahip olacak.

İlginizi Çekebilir:

2 YORUMLAR

  1. İphone 8 plus kullanıcısıyım cihaz daha 1 aylık home tuşu catladı, düşmeden yada başka bir neden oluşmadı zaten bilindiği gibi düşme durumundan yada başka bir neden çatlasa cihaz kompile önlü arkalı cam 2 yıllık garantisi devam etmektedir home tuşu çaliş durumda,parmak izindede problem yok cihazı servise göndermeyi düşünüyorum sizce netice ne olur.

    • Suat bey iPhone 8 lerin home butonunun çatlaması birçok kişinin başına geldi. Apple bunun için ücret istiyor. Garanti kapsamında değil. Ama ne kadar istiyor bilmiyorum. Sizden ricam bunu öğrenirseniz beni de bilgilendiriniz.Geçmiş olsun.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?