iPhone X Yüz Tanıma Sistemi İçin Şok İddia

1
139

Akıllı telefonların kullandığı en kapsamlı güvenlik önlemlerinden biri olarak öne çıkan Face ID teknolojisinin, iPhone X akıllı telefonlarını bir hayli zenginleştirdiğini gördük. Çok daha başarılı bir biyometrik güvenlik önlemi olması ve tamamen hatasız bir sistem kullanması nedeniyle parmak izi de dahil olmak üzere birçok sistemin önüne geçtiği belirtilen Face ID teknolojisi, Apple tarafından da hala üzerinde durulan bir sistem. Marka sürekli olarak bu konuda paylaşımlarına devam etse de son iddialar Apple’ın hatasız olduğunu belirttiği yüz tanıma sisteminin de hatalarla karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor.

iPhone X Çinli Kullanıcıları Ayırt Edemedi

Face ID teknolojisinin hatalı olduğunun tartışılmasına neden olan konu, Çinli bir kullanıcının cihazında yaşanan sorun oldu. Çinli bir kullanıcı, telefonda yer alan yüz tanıma kilidini kolaylıkla arkadaşının yüzüyle geçilebildiğini iddia etti. İş arkadaşının telefonda yer alan yüz kilidini açmasıyla bir sorun olduğunu anlayan kullanıcı, telefonu Apple Store merkezine götürüp sorunu yetkililere anlatmış.

iPhone X

Yetkililere durumun kanıtlanmasından sonra, telefonda sorun olduğuna karar verilmiş ve Çinli kullanıcıya ikinci bir iPhone X modeli sunulmuş. Ancak aynı sorun ikinci cihazda da devam etmiş. Her iki cihazda da çalışanların yüz tanıma sisteminin geçildiğinin görülmesi üzerine, Çinli kullanıcının cihazı geri iade ettiği bilgisi de verildi.

Apple’ın konu hakkında ise bir açıklama yapmadığını belirtelim. Daha öncede bu şekilde birçok kez iddialar gündeme gelmiş fakat hiçbir seferinde cihazın değişimi durumunun gündeme geldiği ve geri iade durumunun yaşandığını görmemiştik. Haliyle daha önemli bir durum olarak değerlendirilen yeni Face ID sorunu hakkında açıklamalar gelmesi bekleniyor. Açıklamaların ne zaman yapılacağı ya da yapılıp yapılmayacağı konusunda ise bir bilgi yok.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.2.1 jailbreak yayınlandı. Hemen heyecanlanmayın

İLGİLİ HABER:  iPhone 9 için Yeni Görseller Ortaya Çıktı

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?