iPhone X Üretimi Yeniden Yavaşlatıldı

0
68

Apple’ın 3 yeni akıllı telefon modelini satışa çıkarması ve bu serilerin içerisinde özel bir model sunulması, markanın beklenen değişimi göstermesini sağlamıştı. Apple’ın yeni akıllı telefonlarının beraber tanıtılmasıyla markanın satış stratejilerinde de bir değişikliğe adım atacağı ortaya çıkmıştı. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için değil ama özel model olan iPhone X akıllı telefonları için bir değişim durumu söz konusu olmuştu.

Telefonların OLED ekranla beraber geliyor olması, Face ID adı ile bilinen sistemlerin kullanılması ve daha birçok farklılık, hem üretim hem de satış stratejisinin değişmesine neden olmuştu. Hatta Apple’ın stok sorunlarıyla karşı karşıya kalacağı ve bu nedenle de üretimi 4 kat arttırması gibi adımlar gördük. Fakat son gelen haberler ışığın tersine döndüğünü gösteriyor.

iPhone X Talepleri Azalmaya Başladı

Buna göre Apple’ın 2018 yılının ilk çeyreği için satış tahminlerinin değiştiği bilgisi geldi. Tahminlere göre yeni telefonların satışı 45 milyon seviyesine kadar çıkacaktı. 45 milyonun sadece ilk çeyrekte satılmasının beklentisi bile yeni bir rekor beklentisi olarak adlandırılmıştı. iPhone X akıllı telefonları için beklenen bu rakamların ise son araştırmalar sonrasında düşürüldüğü belirtildi. Buna göre telefonların 35 milyon adet satması durumunun geçerli olacağı belirtiliyor. Yani satış tahminlerinde 10 milyon gibi bir düşüş söz konusu olacak.

iPhone X

10 milyon gibi bir satış düşüşünün yaşanması, Apple’ın üretimini de tekrar düşürmesine neden oldu. Aslında üretimde 4 katı bir yükseliş söz konusu olduğu için bu yavaşlama pek sürpriz bir konu olmadı demek daha doğru olacaktır. Artık iPhone X modeli içinde düzene oturan ve diğer iPhone modellerinde olduğu gibi gerçekleşecek olan üretim bandının, talebi karşılaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 Jailbreak LiberiOS Yayına Geçti

İLGİLİ HABER:  Apple Glass için Fiyat Bilgisi Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?