iPhone X Üretimi Durduruldu İddiası

iPhone X için üretim sonlandırıldı mı? Apple iPhone X üretimi için resmi bir açıklama yapacak mı? İşte son bilgiler ve yeni iddialar.

0
171

Bir yandan yeni yazılımlarını yayınlamaya devam eden Apple, bir diğer yandan ise yeni iPhone modelleri için özverili bir çalışma yapıyor. Tabii ki resmi olarak bilgiler elde edemiyoruz ancak yeni iPhone modellerinin üretim aşamasına da çoktan geçildiği konusunda bilgiler var. Her ne kadar son montaj olmasa bile tedarikçilerden çoktan siparişler alınmaya başlandı. Hal böyleyken markanın mevcut modelleri içinde radikal kararlar aldığı iddia ediliyor. Son olarak Bluefin analistlerinde bir açıklama geldi. Buna göre Apple, üretim sisteminde bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Özellikle iPhone X için iddialı açıklamalar var.

iPhone X Yerini Yeni Nesillere Bırakacak

İddialara göre Apple, tamamen yeni modellere yönelmiş durumda. Yeni modelleri daha hızlı üretmek ve stok sorunu yaşamak istemeyen markanın, iPhone X üretiminin durdurulması emri verdiği söyleniyor. Mevcut iPhone X üretiminin durdurulacağı ve yeni modellerin üretimine yönelim olacağı konusunda bilgiler var.

Apple’ın açıklamalarına bakacak olursak, zaten daha önce de bunun işaretleri verilmişti. Fakat yeni modellerin Sonbahar aylarında tanıtılması bekleniyor. Yani 2 ay gibi bir süre boyunca tamamen yeni modellere yönelim olduğu söylenmekte.

iPhone X

Marka üretim durdurma konusunda resmi açıklama yapmış değil ancak yapılan tüm pazar araştırmalarında, mevcut Apple kullanıcılarının yeni modelleri beklediği yönünde kararlar çıktı. Bunun yanında yeni modelin, eski seriden biraz daha ucuz olacağı iddiası da mevcut.

Hal böyle olunca markanın mevcut iPhone X için fişi çekmesi normal gibi gözüküyor. 91 milyon yeni iPhone satışı yapmayı planladığı açıklanan Apple’ın, bu rakama çıkabilmek için aldığı kararın mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım bu konuda resmi bir açıklama görmek mümkün olacak mı?

İLGİLİ HABER:  iPhone 13 için Bir Özellik Tablosu Sızdı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?