iPhone X Serisi için Ucuza Ekran Değişim Dönemi

0
171

iPhone X serisinden sonra, Apple akıllı telefonlarında OLED ekran kullanmayı tercih etti. Bu şekilde hem görüntü kalitesinde bir yükseliş söz konusu oldu. Fakat OLED ekran kullanımı sonrasında ekran değişim ücretlerinde çok ciddi bir yükseliş yaşanmaya başladı. Telefonlar düştüğü zaman ya da ekranında bir bozulma meydana geldiği zaman, neredeyse sıfır telefon fiyatına ekran değişiminin yapıldığını görüyoruz.

Bu noktada Apple’ın rakiplerinin çok daha gerisinde kaldığını söylemek gerekiyor. Yeni akıllı telefonlar için durum buyken, iFixit ekibi tarafından farklı bir çalışmaya imza atıldı.

Ucuza iPhone Ekran Değişimi

Firma özellikle Apple’ın ürünlerini parçalara ayırmasıyla ünlü. Telefonların ve diğer Apple ürünlerinin tamir edilebilirlik puanlarını belirleyen ekip, bu kez OLED ekranlı iPhone modellerine alternatif ekran kitleri sundu.

Renk, kontrast oranı ve çözünürlük kısmında biraz daha düşük değerlere razı olan kullanıcılar için LCD ekran panelleri sunulacak. Sadece iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max akıllı telefonlarında geçerli olacak olan kit, OLED ekranların yerine LCD ekran kullanılmasını sağlıyor.

Ucuza iPhone Ekran Değişimi

LCD ekranların fiyatı ise OLED ekranlara göre çok daha düşük bir ücret olarak karşımıza çıkıyor. Kit olarak satışı yapılan setin iPhone X modeli için 75 dolar, iPhone XS modeli için 85 dolar, iPhone Xs Max modeli için 165 dolar olduğunu ekleyelim.

Fabrikasyon garantili olarak sunulan LCD ekranların garanti sürelerinin ne kadar olacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Muhtemelen garanti süresi Apple’ın diğer ürünleri ile hemen hemen aynı süre olacak. 2 yıllık garanti kapsamında ekranlarda fabrikasyon hataları oluşursa birebir olarak değişim imkanı da sunulmuş olacak.

Önceki İçerikiPhone Sahipleri Geri Ödeme Alacak – İşte Tutar!
Sonraki İçerikPowerbeats 4 Kulaklıkları Geliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?