iPhone X Reklamında Ortaya Çıkan Önemli iOS 11 Detayı

0
82

Apple’ın yeni akıllı telefonu olan iPhone X için reklam çalışmaları devam ediyor. OLED ekranları ve yüz tanıma kilidi özelliklerine sahip olan akıllı telefonların, bu özelliklerini vurgulayan reklam filmlerine devam edilirken Apple’ın zaman zaman özel çalışmalar yaptığını da görmek mümkün oluyor. Benzeri bir durum geçtiğimiz gün de yaşandı.

Marka iPhone X akıllı telefonları için hazırlamış olduğu yeni reklam filmini paylaştı ve yeni reklam filmleriyle beraber yine yüz kilidi özellikleri öne çıkarıldı. 1 dakikalık videoda oldukça eğlenceli bir hava oluşturulmuş olsa da bugün ortaya çıkan detaylar, Apple’ın reklamında ciddi bir hata yaptığını gösteriyor.

iPhone X Reklamında iOS Hatası

Doğrudan bir hata olarak değerlendirilebilir mi ya da Apple bunu böyle değerlendirme taraftarı mı bilmiyoruz ancak reklam filminde iOS 11 bildirim menüsünün bir aksaklığı ortaya çıkıyor. Daha önce geliştiriciler tarafından paylaşılan ve bir hata olarak Apple’a bildirilen bu aksaklıkta, bildirimlerin öne doğrudan gösterildiği, 1 saniye sonra ise mesaj kutusu içerisine alındığı görülüyor. Gelen mesajları öncellikle direk olarak ekranda görüntülenmesi ve ardından mesaj/bildirim kutusu içerisine alınması, bir sistem hatası olarak değerlendiriliyor.

iOS 11

Bu hatayı uzun bildirimlerde ve ardı ardına gelen bildirimlerde görmemin mümkün olduğu bilgisi var. iOS 11 işletim sistemi birinci güncelleme sürümü, iOS 11 işletim sistemi iOS 11.2 büyük güncellemesi ve son güncellemede de bu sorunun Apple’ın bildiğiniz biliyoruz. Öyle ki teknoloji devine bu sorun için birçok kez bildirim yapılmış durumda.

Yapılan tüm bildirimler, ardı ardına gelen güncellemeler ve son olarak reklam filmlerinde de bu şekilde kullanıma devam edilmiş olması, Apple’ın sorunu bir hata olarak görmediğine işaret ediyor. Konu hakkında açıklama gelir mi? Göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 Tasarım Görselleri Ortaya Çıktı

İLGİLİ HABER:  WWDC 2017'ye Hoş Geldiniz

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?