iPhone X Plus Landscape Mode ile Geliyor

0
67

Apple’ın akıllı telefonlarında çok geniş ekranlar görmek mümkün değil. Daha doğrusu son dönemlere kadar görmek mümkün olmadı. 2017 serilerinden itibaren markanın bu konuda yeni nesle geçiş yaptığını söylemek gerekiyor. iPhone X başta olmak üzere birçok yeni iPhone akıllı telefonlarının ekranları çok daha başarılı ve biraz daha geniş bir yüzeyle sunulmaya başladı. İşte bu durumun yeni iPhone modellerinde daha da hissedilebilir olacağından söz ediliyor. İddialara göre iPhone X Plus ekranları için bu konuda özel bir düşünce var. İddialara göre yeni akıllı telefon Landscape Mode moduyla beraber gelecek.

Landscape Mode Neler Sağlayacak?

Yeni akıllı telefonların ekranlarının 6.5 inç olmasını bekliyoruz. iPhone X Plus adıyla ya da iPhone 9 Plus adıyla gelecek olan bu modelde geniş ekran için özel sistemlere de yer verilecek. Landscape Mode bunlardan bir tanesi. Bu mod sayesinde telefonun yan konumda kullanılmasına özel bazı düzenlemeler aldığını göreceğiz.

Ekranı yan çevirdiğiniz zaman tüm simgelerin düzenlendiğini ve uygulama simgelerinin iPad benzeri bir düzene ulaştığı görülecek. 2688 X 1242 piksel çözünürlüğünde olmasını beklediğimiz ekranlarda kullanılacak olan bu modla beraber, hem uygulama kontrolleri çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek hem de iPad düzeni sayesinde kullanıcılar daha fazla ayrıntıya ulaşabilecek. Sistemle beraber kullanıcıların telefonları çok daha basit kontrollerle detaylı olarak düzenlemesinin artısı büyük.

Landscape Mode

Tüm bu Landscape Mode iddialarını ortaya çıkaran iHelpBR tarafından paylaşılan detaylara göre iOS 12 beta 5 sürümünde bu bilgileri doğrulayan bazı ayrıntılar var. Yeni beta sürümü içerisinde yer alan bazı kodlar tüm iddiaları doğruluyor.

Ayrıca bu modun nasıl çalışacağı konusunda da önemli bilgiler elde edilmesini sağlıyor. Daha detaylı bilgilenmek için Eylül ayını beklememiz gerekiyor. Ancak şu an yapılan açıklamalar bile oldukça iddialı bir akıllı telefon serisi göreceğimizi kanıtı. Sadece donanım ya da tasarım değil, yazılım kısmında da güzel sürprizler yapılacak.

İlginizi Çekebilir: Huawei, Apple’ı Geride Bıraktı

Önceki İçerikiOS 12 Public Beta 4 Yayınlandı!
Sonraki İçerikA101 Honor 9 Lite İnceleme (Nasıl Bir Telefon?)
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?