iPhone X için İndirim Yolda!

0
88

2017 yılının en çok konuşulan telefonu iPhone X, fiyat kısmında da en çok konuşulan telefon oldu. Ülkemizde de 6100 TL gibi bir rakamla başlayan satış fiyatlarının, bu modeli en pahalı telefon haline getirdiğini biliyoruz. Bu durum Apple’ın satışlarına da doğrudan etki etti. Satışlar beklenmedik seviyelere inmeye başladı. Sadece yüksek fiyatlara bağlı olmayabilir ancak şu an için satışlarda düşüş yaşanmasının en büyük nedeninin bu olduğu düşünülüyor. Hal böyle olunca Apple’ın beklenen hamleleriyle ilgili olarak detayla gelmeye başladı.

iPhone X Fiyat İndirimine Gidecek

Hafta başında yapılan açıklamalarda Apple’ın yeni akıllı telefonlarında üretimi biraz olsun kısacası bilgisi yer almıştı. 10 milyon gibi bir üretim indirimi söz konusu olmuştu. Şimdi ise bu rakamların neden aşağı çekildiğine ilişkin bilgiler ortaya çıktı.

iPhone X

Neden Talep Düşüşü!

Yaşanan durum tam olarak bir zincirleme gibi gözüküyor. Apple’ın üretimi azaltma nedeni talep düşüşü olarak açıklandı. Fiyat indirimi de zincirin bir sonraki halkası oldu. Marka fiyat indirimine giderek iPhone X satışlarını yeniden zirveye taşımak istiyor. iPhone X modelinde ne kadar indirim yapılacağı konusunda ise bir detay bulunmuyor.

iPhone X

Bakınız: iPhone X Üretimi Azaltılıyor!

Satışlar Yükselir Mi?

Markanın rakibi olan Note 8 modelinin çok daha aşağı bir fiyatla satışta olması, iPhone X fiyatlarının bir hayli aşağı çekilmesi gerektiğini gösteriyor. Marka resmi açıklamalarında bu konuya yer vermediği için tüm detayları bilmiyoruz ancak indirimlerin yılbaşından sonra geleceği yönünde görüş birliği var. Sonuçların neler olacağı ve indirimlerin ne zaman başlayacağı konusunda Apple açıklamasını takip ediyoruz.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone X’i Açıkladığı Tarihten Çok Daha Sonra Satışa Sunacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?