iPhone X İçin Bir Kötü Haber Daha Geldi

0
80

OLED ekrana geçiş yapılan iPhone modeli olarak, serisinin tarihine geçmiş olan iPhone X akıllı telefonları son olarak fiyat açıklaması ile gündeme geldi. 7 bin TL gibi rakamları bulan yeni iPhone X akıllı telefonlarının fiyat açıklaması bir yana telefonların özellikleri konusunda da hala yeni bilgiler almaya devam ediyoruz.

Son olarak telefonların ekran çentiği konusunda bazı kötü haberlerin geldiğini görüyoruz. Apple’ın tam ekran sisteminde bir kesintiye neden olan çentik bölümü hakkında uygulamaları kötü yönde etkilediği konusunda bir yazı paylaşmıştık. Bu kez bir çalışanın elinde görüntülenen iPhone X akıllı telefonlarında bahsedilen sorunun yaşandığı görülüyor.

iPhone X Uygulamalarda Sorun Yaratacak Mı?

Bu çentik bölümü olarak adlandırılan bölümün, uygulamaların tam ekran modlarında sıkıntılara neden olduğu belirtiliyor. iOS 11 için güncellenen birçok uygulamada ve oyunda da aynı sorunun ortaya çıktığı iddiası var. Son olarak bir çalışanın elinde Pokemon GO oyununun açık olduğu bir iPhone X telefonu gözüküyor. Kötü haberde tam da bu noktada karşımıza çıkıyor. Oyunun, ekranın çentik bölümü kısmında kesildiği görülüyor.

iPhone X

Üst bölümden 3-4 cm gibi bir bölümün boşluk bırakıldığını görüyoruz. Zaten uzun süredir konuşulan bir iddia olan konu hakkında ilk kanıtında ortaya çıkması düşündürücü. 6-7 bin TL gibi bir fiyatla satın alacağınız telefonda uygulama görüntüleme sorunlarının yaşanması ne kadar kabul edilebilir tartışılır.

Son olarak bir yandan da Apple’ın geliştiricileri uyarmak adına rehberler yayınlamaya devam ettiğini belirtelim. Yani iPhone X için geliştirilen yeni uygulamalarda, Apple’ın kurallarına göre bu sorun yaşanmayacak.

İlginizi Çekebilir: Yurtdışından getirilen iPhone 7’ler hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?