iPhone veya iPad’de iTunes hesabınızı nasıl değiştirirsiniz?

3
164

Birçok kişi için, iTunes hesapları, iCloud, hatta Apple Online Store hesapları da aynıdır. ITunes Store, iBooks Store ve App Store’da oturum açmak için kullandıkları e-posta adresi ve şifreleri ile iCloud e-postasında ve iPhone’da oturum açmak için kullandıkları e-posta adresi ve şifre ile aynıdır. Genelde olan bu. Ama bazen de ayrı iTunes hesapları gerekebiliyor. Bunun nedeni ise, genellikle, hesap bir iş ortağı veya aile ile paylaşıldıklarından kaynaklanabiliyor. Siz de ayrı bir iTunes hesabına sahip olan kişilerden biriyseniz ya da oturum açtığınız iTunes hesaplarını değiştirmeniz gerekiyorsa, bu yazımızda bu işlemleri nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Not: İçerik lisans kısıtlamaları nedeniyle, aynı iTunes hesabında aynı anda yalnızca 5 bilgisayar ve 10 iOS cihazı yetkilendirilebilirsiniz. Ayrıca, iTunes hesaplarını yalnızca 90 günde bir kez değiştirebilirsiniz. Bu işlemi daha erken yaparsanız, Cloud’daki iTunes Match ve iTunes 90 gün dolana kadar çalışmayı durduracaktır.

IPhone’unuzda veya iPad’inizde iTunes hesaplarını nasıl değiştirirsiniz?

 

 

1- IPhone’unuzda veya iPad’inizde Ayarlar uygulamasını başlatın.
2- ITunes ve App Store’a dokunun.
3- En üstteki geçerli Apple kimliğinize hafifçe dokunun.
4- Açılan menüde Oturumu Kapat’a dokunun.
5- Sağlanan alanlarda farklı bir Apple kimliğine girin.

Önceki İçerikWindows 10’da iTunes indirme, kurma ve diğer işlemler
Sonraki İçerikApple’ın Yeni iMac Modelleri Geliyor
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

3 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?