iPhone ve iPhone 7 Plus Fiyatları İçin İndirim Tahmini

0
139

iPhone 8 akıllı telefonlarında beklenen değişimler kadar büyük değişiklikler sunmamış olsa da Apple’ın mevcut en güncel akıllı telefon serileri olarak bilinen iPhone 7 akıllı telefonlarında seriye birçok yenilik getirmeyi başarmıştı. Değiştirilmiş olan Home tuşu, buna ek olarak gelen yeni kasa sistemi ve çift arka kamera gibi yenilikler iPhone 7 serisi akıllı telefonlarının beklenen düzeyde de tercih edilmesini sağladı.

Tabi bunun yanında telefonların beklenen radikal değişimleri de sunmaması bir yandan en çok eleştirilen noktalardan biri olmuştu. İşte bu ikilemin içerisinde her ne kadar şu an iPhone 8 gündemde olsa ve kullanıcılar yeni akıllı telefonları beklese de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonları içinde gelişmeler yaşanmıyor değil.

İndirim İddiaları Gelmeye Başladı

Son olarak her iki telefon modeli içinde bir indirim iddiası ortaya atıldı. Satışların düşmesine üzerine açıklamalarda bulunan Tim Cook’un yaptığı bu açıklamalarda yer verilen ifadeler ve daha sonrasında bu alanda bu alanda yetkili isimler tarafından yapılan açıklamalarda net bir şekilde iPhone 7 serileri için de her sene olduğu gibi sonbahar indirimlerinin uygulanacağı vurgulandı.

iPhone 7 indirim

Doğrudan Apple tarafından bu yönde bir resmi duyuru olmasa da Apple’ın kendi içerisinden verilen kaynaklara göre marka bu sene de oldukça iddialı bir indirimle gelebilir. iPhone 8 akıllı telefonlarının tanıtımı gerçekleşirse eğer bu tanıtımdan sonra da indirimlerin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serilerini bir hayli etkilemesi bekleniyor.

Satışların Artması Gündeme Gelebilir

Hele ki Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarında da yüksek bir fiyat aralığı sunduğu görülürse iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonlarının sonbahar indiriminin daha etkili olacağını görebiliriz. Şimdilik resmiyet kazanmayan konu hakkında Apple’ın açıklama yapması için ise sonbahar aylarını beklemek gerekiyor. Öyle ki Apple erkenden açıklama yaparak satışları bir kez daha duraklatmak istemeyecektir. Çünkü eğer böyle bir indirim söz konusu olursa birçok kullanıcı sonbahar indirimlerini beklemeyi tercih edebilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?