iPhone ve iPad’de metin taramak ve notlar uygulamasına göndermek

0

Apple’ın Notlar uygulaması iPhone ve iPad’lerde yaygın olarak kullanılıyor. Notlar uygulamasına metin girilirken genellikle klavye kullanılıyor. Aslında başka bir şekilde de Not yazmanız mümkün. Notlar uygulamasına bir metni tarayarak yazdırabilirsiniz. Yazdırdığınız metni istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.  Tarayarak yazdırmak klavye ile not yazmaktan çok daha pratik bir yöntem.

Bu özelliğin kullanım alanlarına şöyle örnekler verebiliriz: Mektup, yemek tarifleri, makbuzlar, kitaplarda sevdiğiniz kısımlar vb.. basılı tüm metinleri tarayarak notlar uygulamasına gönderebilirsiniz.

iPhone ve iPad’de Metni Doğrudan Notlara Nasıl Tararsınız?

Öncelikle Notlar uygulamasında tarama özelliğini kullanmak için en az iOS 15.4 ve üstü bir işletim sistemine sahip olmanız gerektiğini söyleyelim. Tablet kullananların da en az iPadOS 15.4 ve üstü bir işletim sistemine sahip olması gerekiyor. Bununla ilgili bir sorununuz yoksa aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

  1. Ortam ışığının taramak istediğiniz metni aydınlatıyor olmasına dikkat edin.
  2. iPhone veya iPad cihazınızda Notlar uygulamasını çalıştırın.
  3. Kamera simgesine dokunun.

notlar uygulamasiina metin tara 1

4. Metni Tara yazısına dokunun.

5. Metin notta görünmeye başlayacak. Alttaki Ekle butonuna dokunarak işlemi bitirin.

İşlem bu kadar. Metinde sorun varsa manuel olarak bu sorunları düzeltebilirsiniz. Bu metni istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.

Ortaya çıkan sonuç sizi tatmin etmiyorsa ortamın ışını kontrol edin. Taradığınız metnin bulunduğu zemin sorunluysa düzeltmeye çalışın. Uygulama yaptıkça daha iyi sonuçlar alacaksınız.

 

 

 

Önceki İçerik2022 MacBook Air nasıl olacak?
Sonraki İçerikiPhone ve iPad’de Ctrl+F araması nasıl yapılır?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?