iPhone ve iPad’de iCloud aktivasyon kilidi nasıl kırılır?

123
80966

iPhone’umu bul özelliklerinden birisi olaran Aktivasyon kilidi özellikle iOS cihazlar (iPhone ve iPad) ve Apple Watch için geliştirilmiş bir güvenlik mekanizması. Bir kez aktif edildiğinde, başkasının cihazınızı kullanmasını engellemiş oluyorsunuz. Birisi sizin AppleID’nizi ve şifrenizi girmediği sürece, tüm içeriği Sil yapıp, iPhone’umu Bul özelliğini kapatamıyor. Aslında iyi bir güvenlik mekanizması ama bazı durumlarda da mağduriyete neden olabiliyor. Sitemize sıklıkla bu konuda yardım çağrısı geliyor. 2. el iPhone alan birisi, çoğu zaman AppleID ve şifreyi almayı veya değiştirmeyi unutuyor. Önceki sahibine de ulaşamadığı zaman telefona verdiği para boşa gitmiş oluyor.

2021 Önemli not:

Arkadaşlar 2021 itibarıyla icloud şifresini kırmanın bir yolu yok. Yaptıklarını iddia edenler genelde dolandırıcı. Zaten bu işlemi yaptırmak isteyenlerin de cihazı genelde hırsızlık ürünü oluyor. Size önerim önce Apple’ın şifremi unuttum sayfasını denemeniz. Olmuyorsa Apple müşteri hizmetleri ile görüşmeniz. Onlara göndereceğiniz fatura vs.. belgelerle şifre sıfırlanabiliyor.

–Eski konuya devam—

Bakınız: 2. el iPhone alacaklar nelere dikkat etmeli?

Daha önce bu konuda bir yazı yazmıştık. O yazıya da bakmanızı tavsiye ederiz. Bu yazının nedeni de bu konuda yeni gelişmeler olması.

Bakınız: Kilitlenen iPhone’lar için ne yapılabilir?

Eğer Apple kimliğinizi veya şifrenizi unuttuysanız, bunu düzeltmenin daha kolay ve güvenilir yolu var. Bunun için aşağıdaki yazımızı okuyunuz.

Bakınız: Apple kimliğimi/ şifremi unuttum.

UYARI: Apple’ın aktivasyon kilidini kaldırmak kolay bir işlem değil. Çünkü bilgiler sadece telefonunuzda değil, Apple sunucularında da saklanıyor. Bu yüzden Apple sunucularına da yapılmayan bir işlem sorunu çözmüyor.

Bu yazıda anlatacağımız yöntem yabancı forumlarda anlatılan ve işe yaradığının teyit edildiği yöntemler. Ben böyle bir sorun yaşamadım ve bu yöntemleri denemedim. Bu yüzden başarısı hakkında kefil değilim. Deneyip denememek size kalmış.

Öncelikle ücretsiz yöntemi denemenizi tavsiye ederim.

 Ekleme: Hırsızlara yardımcı olmama adına ve gelen uyarılar üzerine yazı düzenlenmiş ve yöntemler silinmiştir. Bizleri uyaran takipçilerimize teşekkür ederiz. 
 Bu yöntemler iOS 8, iOS 9 ve iOS 10 sürümlerinin tamamında geçerlidir.
Böyle bir ekranla mı karşılaşıyorsunuz?

iPhone ve iPad için iCloud Aktivasyon Kilit Kısmı Nasıl Kaldırılır?

Ekleme: Hırsızlara yardımcı olmama adına ve gelen uyarılar üzerine yazı düzenlenmiş ve yöntemler silinmiştir. Bizleri uyaran takipçilerimize teşekkür ederiz. 

Öncelikle ücretsiz olan yöntemi anlatalım.

 

YÖNTEM 2: ÜCRETLİ YÖNTEM -1

Ekleme: Hırsızlara yardımcı olmama adına ve gelen uyarılar üzerine yazı düzenlenmiş ve yöntemler silinmiştir. Bizleri uyaran takipçilerimize teşekkür ederiz. 

iPhone aktivasyon kilitli olduğunda IMEI numarasını almak problem olabilir. Ekrandaki i simgesine tıklayıp, IMEI alabiliyorsanız alın olmuyorsa, SIM kart kısmını çıkarın, IMEI orada yazacaktır. Ama bazen SIM kart kısmı değişmiş olabiliyor. Buna dikkat edin.

Sim kartı çıkartırken dikkat edin.

 

 

Sonuç: iPhone veya iPad aktivasyon kilidini kaldırmak için öncelikle ücretsiz olan yöntemi uygulamanızı öneririz. Ardından diğer yöntemleri de deneyebilirsiniz. Ödeme yapmadan önce siz de bu siteleri araştırınız. Benim araştırmama göre güvenilir görünüyorlar.

Ekleme: Apple teknik servislerinin üst düzey bir çalışanının isteğimiz üzerine yazdığı yazıyı mutlaka okuyunuz:

Etkinleştirme Kilidi Hakkında (DETAYLI)

Sorularınızı ve önerilerinizi yorum kısmından alabiliriz.

 

 

Önceki İçerikiPhone yetkisiz müdahale sorunu
Sonraki İçerikiPhone’da MP3 nasıl indirilir? (2022 güncel)
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

123 YORUMLAR

  1. Merhaba, eski ipad’imdeki şifreyi ya da icloud hesabını hatırlamıyorum. itunesdan resetledim ancak açılışta ekran görüntüleri gibi o mail adresini istiyor nasıl kırabilirim?

  2. Slm fatih bey Iphone 6 cihazım ios 9.2.1 den 10.3.1 é güncelledim Touch ID ön kamera ve Flash devre dısı kaldı Format attım icloud ekranında kaldı bugun bu konuyla alakalı yayınının olup kaldırmıssınız güvenlik nedeniyle cihazım 2. el di imei verebilirim kontrol amacli email atarmısınız bu konuyla alakalı

  3. Mrb i pad 2 tabletim var uzun süredir kullanmadım şifresini hatırlamıyorum giriş yaptığımda etkinleştirme istiyor ne yapmam lazım tşkler

  4. sizin paylaştıgınız foto ile aynı durumdayım telefon aldım guvendim adam icloud u girmiş unutmuş bize satmış açamıyorum cihazın imeili arkasında var açılma imkanı var mı

  5. İphone 4 etkinleştirme kilidini unutuldu tlf arkadaşım oğluma vermiş eski olduğundan dolayı Apple kimliği ve şifresini unutmuş faturası kayıp nasıl yapabiliriz

  6. öncelikle sorunu anlatım ipad air 2 sım kart olmayan modelimi kullanırken şarjım bitti ve kapandı sonra şarja taktığımda logoda takılı kaldı ve açılmadı ardından itunesa bağlayıp geri yükleme yaptım ve sorun çözüldü fakt bu sefer açılırken sıfırlandığı için en baştan kurmam gerekti ve girerken icloud şifre ve mail istedi sorun şu ki ben ikinci el adım fakat icloud hesabını benim hesabımdı yani benim hesap ve şifremi istemesi gerekirken nasıl olduysa benden önceki sahibinin mail ve şifresini istedi ama hala mesela iphonumun icloudunda air 2 benim icloudumda gözüküyor ne yapabiliriz yol gösterir misiniz hırsızlık falan yapmadım yani dediğim gibi kendi iclodumun olduğu cihazda nasıl olurda bşaka hesap isteyebilir hala iclodumu açtıımda ipadım gözüküyor seri numarasına kadar… yardımcı olur musunuz

  7. Merhaba bit pazarından iPad 2 aldım ama iCloud u geçemiyorum bit pazarından aldığım içinde eski sahibinin kim olduğunu bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?