iPhone ve iPad’de 2. FaceID nasıl ayarlanır?

0
145

Face ID ilk kez iPhone X ile ortaya çıktığında sadece bir tane yüz ayarlaması yapılabiliyordu. Bu durum bazı sakıncaları da beraberinde getiriyordu. Örneğin acil bir durumda eşiniz, sevgiliniz telefonunuza ulaşamıyordu. Hatta tek bir kişi bile maskeli, güneş gözlüklü veya şapkalı yüz tanıma sistemini geçemiyordu. Apple bu gibi sorunları engellemek için iOS 12 ile birlikte birden çok FaceID ekleme özelliği getirdi.

Bu yazımızda iPhone veya iPad Pro ile ikinci bir FaceID’yi nasıl ayarlayabileceğinizi anlatacağız.

Hangi cihazlar Face ID’yi destekliyor?

Face ID’yi destekleyen dört nesil iPhone ve dört nesil iPad Pro var.

Face ID’li iPhone’lar: iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X

Face ID’li iPad’ler: iPad Pro 12.9 inç, M1 (5. nesil, 2021), iPad Pro 12,9 inç (4. nesil, 2020), iPad Pro 12,9 inç (3. nesil, 2018), M1 (3. nesil, 2021), iPad Pro 11 inç, iPad Pro 11 inç (2. nesil, 2020), iPad Pro 11 inç (2018)

Face ID için alternatif görünüm veya ikinci bir kişi oluşturma

1. Face ID ile iPhone veya iPad’inizde Ayarlar’a gidin.
2. Yüz Kimliği ve Parola bulun.
3. Mevcut şifrenizi girin.
4. Alternatif Bir Görünüm Ayarla’yı bulun.

Diğer kişi için Face ID’yi veya iPhone’unuzun düzenli olarak görebileceği, kendinizin çok farklı bir sürümünü ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Buna yüz maskeleri, ağır makyaj, güneş gözlüğü, şapka vb. kullanımı dahildir. Yalnızca bir birincil Yüz Kimliği ve bir Alternatif Yüz depolayabileceğinizi unutmayın. İkincil olanı değiştirmek istiyorsanız, Face ID’yi sıfırlamanız gerekir. Face ID’yi sıfırlarken dikkatli olmalısınız.

Neden alternatif bir görünüm Face ID ayarlamalısınız?

Kendinize, “neden bir başkasının yüzüyle cihazıma erişmesine izin vermek isteyeyim?” diye soruyor olabilirsiniz. veya “neden alternatif bir görünüm oluşturmam gerekiyor? Kim olduğumu bilmesi gerekmiyor mu?”

Bazen, diğer önemli kişinizin telefonunuzu bir telefon görüşmesi yapmak veya bir şeye bakmak gibi bir şey için kullanması gerekebilir ve şu anda yanlarında kendi telefonları yoktur. Ayrıca, acil bir durum olabilir. Başkalarına parolanızı vermek istemiyorsanız, yüzlerini “Alternatif Görünüm” olarak ayarlamalarına izin verebilirsiniz. Böylece her seferinde parola için sizi rahatsız etmezler. zaman.

Aynı zamanda yüz maskesi taktığınızda, ağır makyaj yaptığınızda, gözlük veya güneş gözlüğü taktığınızda ve hatta şapka taktığınızda FaceID’de sorun yaşamazsınız.

 

iPhone ve iPad’de 2. FaceID nasıl ayarlanır? (Çözüldü)

Bu yazımızda iPhone veya iPad’e nasıl 2. bir alternatif Face ID görünümü ekleyebileceğinizi anlattık. Umarız faydalı olmuştur.

Sık Sorulan Sorular

  1. Face ID’ye birden fazla yüz ekleyebilir miyim?

Apple, sahibinin tamamen farklı bir yüz eklemesini engellemez, ancak yalnızca 1 adet alternatif yüz hakkınız var. Birkaç yüz eklemek sistemin doğruluğunu ve güvenliğini azaltacağından, bu bir güvenlik açığı anlamına gelir.

2. Bir resim Face ID’nin kilidini açabilir mi?

Hollanda’da yapılan bir araştırmaya göre, son model Android telefonların neredeyse yarısındaki yüz tanıma özelliği hala fotoğraflara aldanabiliyor. Ancak Apple’ın Face ID teknolojisi bir fotoğrafa aldanamaz.

3. Apple Face ID’m neden çalışmıyor?

Face ID’yi sıfırlayın ve ardından tekrar kurun. Ayarlar > Face ID ve Parola’ya gidin ve Face ID’yi Sıfırla’ya dokunun. Ardından tekrar kurmak için Face ID’yi Ayarla’ya dokunun.

4. Tüm ipad’lerde Face ID var mı?

Ne yazık ki, her Apple iPad modelinde FaceID bulunmuyor. Aşağıdaki modeller şu anda FaceID’yi desteklemektedir: iPad Pro 12.9 inç, M1 (5. nesil, 2021), iPad Pro 12,9 inç (4. nesil, 2020), iPad Pro 12,9 inç (3. nesil, 2018), M1 (3. nesil, 2021), iPad Pro 11 inç, iPad Pro 11 inç (2. nesil, 2020), iPad Pro 11 inç (2018)

5. Face ID tamir edilebilir mi?

Face ID sensörleri yalnızca Apple tarafından onarılabileceğinden, Face ID kameraları güvenlik için ana kartınıza bağlı olduğundan ve Apple tarafından programlanması gerektiğinden, bu onarımı herhangi bir 3. taraf tamir atölyesinde gerçekleştiremezsiniz. Yalnızca Apple yetkili servisleri bu işlemi yapabilir.

6. Kırık ekran Face ID’yi etkiler mi?

iPhone X ekran aksamının değiştirilmesi genellikle Face ID’yi etkilemez.

7. Face ID, iPhone 11 ekran değiştirildikten sonra çalışmaya devam edecek mi?

Face ID artık bir ekran değiştirildikten sonra çalışsa da, kullanıcıların ekranın orijinal olmadığını belirten bir mesaj görmeye devam edeceklerini belirtmekte fayda var – yine de en azından tüm iPhone özelliklerini kullanmaya devam edebilirler.

8. iPhone 13’ümde neden Face ID çalışmıyor?

Face ID çalışmıyorsa veya alternatif bir görünüm eklenirken kurulumu başarısız olduğunda, sıfırlamak yardımcı olacaktır. Ayarlar > Yüz Kimliği ve Parola > Yüz Kimliğini Sıfırla seçeneğine gidin. iPhone’unuzu yeniden başlatın. Ayarlar > Yüz Kimliği ve Parola’ya gidin ve kurulum işlemini tekrar tamamlayın

Önceki İçerikiPhone’da istenmeyen mailleri nasıl engellersiniz?
Sonraki İçerikEn İyi Ücretsiz Telegram Botları
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?