iPhone Üzerinden Apple Watch Eşleştirmesini Kaldırma

0
1500

Apple Watch ilk tanıtıldığı zaman, birçok site veya kullanıcı Apple Watch’ların kurulumuyla ilgili olarak kısa videolar yayınladılar. Fakat şuan durum biraz farklı. Şimdi iPhone üzerinden Apple Watch eşleşmesi nasıl kaldırılır onunla ilgili sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Eşleştirmeyi kaldırmanın belirli sebebleri var.

Bunlardan biri işlem sırasında iki cihaz arasında iletişim kopukluğu sonucunda cihazların tam performansıyla çalışmaması. Ayrıca eşleştirmeyi kaldırmak, Apple Watch’u veya iPhone’u satmanız durumunda elbette gerekli olabilir.

Öncelikle yapmanız gereken iki cihazında birbirine yakın tutmanız gerekiyor. Çünkü Bluetooh ağı üzerinden çalışan Apple Watch, aradaki bağlantının düzgün çalışabilmesi için olabildiğince birbirine yakın olmalıdır. Şimdi iPhone’unuz üzerinden Apple Watch uygulamasını açabilirsiniz.

image2image3image4

Arayüzün solunda bulunan saatim bölümüne tıkladığınızda, “Apple Watch” kısmını seçtikten sonra tanımlanmış saat bilgisinin üzerinde tıklayarak iki cihaz arasındaki eşlemeyi kaldırabilirsiniz. Aplikasyon size iki cihaz arasındaki bağlantıyı kesmek istediğinizden emin misiniz diye uyarı ekranını getirecektir, kabul ettiğinizde saatinizin içerisindeki her şey silinmiş olucak. iPhone üzerinden eşleştirme kaldırma süreci devam ederken iptal edebilir ve almış olduğunuz yedekten tekrardan Apple Watch’un kurulumunu yapabilirsiniz.

Eğer uygulama haricinde eşleştirmeyi kaldırmak için alternatif başka bir yol arıyorsanız istiyorsanız Apple Watch üzerinden Genel -> Sıfırla -> ve bütün içeriği sil kısmını tıklayarakta işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?