iPhone Üretiminde Yeni Rekor Gelebilir

0
14

2019 yılı iPhone modellerinin satışa çıkmasından sonra, Apple’ın yeniden akıllı telefon satışları çoğalmaya başladı. Markanın akıllı telefon modelleri için ardı ardına hamleler geliyor. İlk olarak iPhone 11 akıllı telefonlarıyla beraber satış rakamlarının yükseldiğini gördük.

iPhone 11 akıllı telefonları hem Avrupa’da hem de Çin genelinde markanın satışlarının bir hayli artmasını sağladı. Bu da doğal olarak iPhone üretiminin artmasını sağladı. AppleInsider tarafından yapılan paylaşımlara göre ise bu yıl durum biraz daha farklı olacak. Bu yıl iPhone üretim kapasitesi yeni bir rekora imza atabilir.

iPhone Üretimi 200 milyonu Bulabilir

2019 yılının son çeyreği değerlendirildiği zaman, markanın 70 milyon iPhone üretimi gerçekleştirdiği açıklandı. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 70 milyon adet üretime ulaşan markanın bu üretim rakamında %74’lük kısmı yeni modellerin oluşturduğu da ortaya çıktı. 70 milyonluk üretimin 52 milyonluk kısmı iPhone 11 ve iPhone 11 Pro akıllı telefonları için geçerli oldu.

2020 yılının ilk çeyreği için elde edilen veriler de markanın bu alanda ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor. 2020 yılının ilk çeyreğinde %12’lik bir artış söz konusu olacak. Bu şekilde 46 milyon yeni akıllı telefon üretimi gerçekleştirilecek.

iPhone Üretimi

Üretilen bu akıllı telefonların içerisinde iPhone SE 2 akıllı telefonlarının ise 6 milyon adet üretileceği belirtiliyor. 2020 yılının ilk çeyreği için açıklanan bu rakamlarda da yine çoğunluğun iPhone 11 serisi akıllı telefonlara ait olduğunu göreceğiz.

2020 yılında tanıtılacak olan iPhone 12 akıllı telefonlarından sonra ise üretimin çok daha artması bekleniyor. Bu yıl 4 adet yeni iPhone akıllı telefonunun tanıtılması üretimin daha da artmasını sağlayacak. Genel değerlendirme yapıldığı zaman ise toplamda 195 milyon iPhone üretileceği iddiası var.

iPhone Üretimi

Hatta bu rakamın 200 milyon sayısına ulaşabileceği iddiası da var. Fakat Apple tarafından bu rakamlar doğrulanmış değil. Rakamların biraz daha artıp azalması tamamen yeni akıllı telefonlara gösterilecek olan ilgiye bağlı olacak.

Önceki İçerikKavisli iMac Patent Görselleri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiOS 13 FaceTime Hatası Çözümü
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?