iPhone Telefonlarda YouTube Resim içinde Resim Özelliği için Yeni Karar

0
3430

iPhone akıllı telefonlar için iOS 14 yayınlandıktan sonra bazı sürprizler de beraberinde gelmişti. Uygulama destekleri genişledi ve bazı platformlar için kullanışlılığı arttıracak olan yeni güncellemeler yapıldı. YouTube platformu da bunlardan birisi olmuştu. Gelen artı özelliklerin hepsi bir yana, YouTube da resim içerisinde resim özelliğini kullanmaya başladı ve bu bir hayli beğeni topladı. Her ne kadar mobil uygulama üzerinden değil Safari tarayıcı üzerinden çalışan bir özellik olsa da iOS kullanıcıları için önemli bir artı.

Beğeni ile karşılanan özellik, bir yandan mesajlaşma, not tutma gibi işlevleri yerine getirirken bir yandan ise videoları izlemeye olanak sağlıyordu. Fakat YouTube resim içinde resim özelliği için bir sınır vardı ki o da özellik yayınlandığından beridir şikayet alıyordu. Bu sınır özelliğin sadece Premium hesabı olanlara açık olmasıydı.

YouTube Resim içinde Resim Özelliği Herkese Açık Oldu

Kullanıcılardan gelen dönüşlerden sonra YouTube yetkilileri bu konuda yeni bir karara imza attıklarını duyurdu. Yapılan açıklamayla beraber ilk başta sadece YouTube Premium kullanıcıları için açık olan bu özellik, tüm kullanıcılara açık hale getirildi.

Düzenlemenin yapılmasının ardından artık Safari tarayıcı üzerinden YouTube platformuna girdiğiniz zaman, Premium üyesi olmasanız bile resim içinde resim özelliğini kullanabilirsiniz. Resim içerisinde resim özelliğinin artıları tartışılmaz ama burada önemli bir nokta daha var.

YouTube Resim içinde Resim

YouTube böyle bir karara imza attı ve özelliğin herkes tarafından bedelsiz olarak kullanılabileceğini söyledi ama bunun kalıcı olmadığını da açıkladı. Yani bir süre için geçerli olmak üzere herkes tarafından kullanılabilecek olan resim içinde resim sistemi, sonrasında yeniden Premium kullanıcılarına özel olarak sunulmaya devam edebilir.

Bir yandan iOS sürümü için yeni güncellemeler üzerinde çalışıldığı söylenen YouTube uygulamasının önemli özelliği hakkında yeni bir karar gelecek olursa, biz de bu kararı takip edeceğiz ve sizlerle paylaşacağız.

Önceki İçerikiOS 14 Dönüşleri Kapandı
Sonraki İçerikmacOS Mojave 10.14.6 Yenilendi – Güncelleme Artıları
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?