iPhone Telefonlarda Samsung Deneyimi: iTest

0
402

Samsung bugün garip bir atılıma imza attı. Firma Apple kullanıcılarının ilgisini çekmek için yaptığı bir atılımla gündemde. Bu atılım iPhone akıllı telefonlarında, Samsung akıllı telefonlarını deneme fırsatı sunuyor. iTest adı verilen bir uygulama üzerinden yürütülen proje, şimdiden şaşkınlık yaratmış durumda.

Öyle ki iki firma tam anlamıyla birbirlerine rakip olan iki firma. Anlaşılan Samsung, kaleyi içten kuşatmak için harekete geçmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: iOS 14 Kullanım Oranı Maksimum Seviyeye Dayandı

iTest Uygulaması Ne Sağlıyor?

Aslında slogan çok belli. iPhone akıllı telefonlarında Samsung deneyimi. Samsung’un buradaki amacı iPhone kullananlara ulaşmak ve kendi arayüzünü göstermek.

Böylece iPhone kullanıcıları arasındaki ön yargının kırılmaya çalışılacağı söyleniyor. Tabii ki söz konusu uygulamayı indirdiğiniz zaman, Samsung akıllı telefon arayüzüne dönüşüp standart olarak telefonunuzu kullanamıyorsunuz.

iTest

Yani bu sadece bir test uygulaması ve sadece arayüzü gösteriyor. Yine Samsung Store gibi servislere giriş yapılabiliyor ama bu da yine giriş seviyesinde. Altını çize çize belirtelim ki tam olarak amaç test.

iPhone kullanıcıları bir arayüzümüzü görsün ve beğenirse Samsung akıllı telefonlara geçiş yapsın gibi bir düşünce hakim. Uygulamayı denemek için ise doğrudan App Store kullanılmıyor.

iTest

Bunun için Samsung tarafından sunulmuş olan bir site var. Siteye gittiğinizde QR kod okuması yapılıyor ve uygulama için indirime bağlantısı alınıyor.

Samsung’un iTest adını verdiği bu sistemin ne kadar kabul göreceği konusunda da bir bilgi yok. iPhone kullanıcılarının Android akıllı telefonlara dönmesi çok kolay değil gibi gözüküyor.

iTest

Diğer taraftan Apple’ın atılan bu adıma nasıl karşılık vereceği konusunda da bilgi yok. Sonuçta iki firma birbirlerine rakip olan firmalar.

Apple’ın böyle bir sistemi çok kabul edeceğini zannetmiyorum. Bunun için iTest uygulamasına karşı yakın zamanda bir önlem gelebilir. Artık iki firma arasındaki duruma bakacağız. Yeni uygulama sisteminin iPhone kullanıcılarının aklını çelebilip çelemeyeceğini de göreceğiz.

Oluşturulan sayfa da burada yer alıyor. 

Önceki İçerikiOS 14 Kullanım Oranı Maksimum Seviyeye Dayandı
Sonraki İçerikiPhone Serisi Rakiplerini Adeta Ezdi Geçti
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?