iPhone SE’yi iPhone 6S’e Dönüştürebilirsiniz

0
174

Apple’ın 4 inçlik iPhone SE modeli, donanım özellikleri bakımından abisi iPhone 6S modeline oldukça benziyor. Ancak tasarım açısından ise iPhone 5S’le neredeyse aynı kasaya sahip diyebiliriz. Mart ayında yapılan tanıtım etkinliğine kadar ise iPhone SE’nin tasarımının da iPhone 6S modeline benzemesi bekleniyordu ancak Apple öyle yapmadı.

Tasarım konusunda Apple’ın eski nesil bir kasa kullanması ise adeta iPhone 5S’in elde kalan parçaların değerlendirilmesi gibi düşünüldü. iPhone SE’nin satışlarının da iyiye gitmemesi, Apple kullanıcılarının iPhone SE modelini benimsemediklerinin bir göstergesi.

Çinli teknoloji firması Computer Bild iPhone SE’nin tasarımının beğenilmemesi üzerine bir fikir geliştirdi ve iPhone SE’yi iPhone 6S modeline dönüştürecek bir kasa üretti. Çin’de bulunan bu firmadan satın alabileceğiniz kasayı montaj etmek ise aşağı yukarı 2 saat sürüyor.
iPhone SE Dönüşüm

Şunu da belirtmek gerekir ki, bu tür işlemler iPhone SE’yi garanti kapsamından çıkaracaktır ve bir sorun oluştuğunda Apple size kesinlike destek vermeyecektir. iPhone SE’nin iPhone 6S kasasına taşınması için kullanılan kasa ise orjinali kadar sağlam bir kasa değil.

Bunların haricinde ise Lightning çıkışı ve kulaklık çıkışının tam denk gelmemesinden dolayı görünüm olarak hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkıyor ve Home butonunun kullanılması da bir hayli zorlaşıyor.

İLGİLİ HABER:  En iyi 21 iPhone 7 kılıfı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?