iPhone SE’ye Olan İlgi Giderek Artıyor

0
766

Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone SE modelinde kullanmak üzere 5 milyon adet A9 çip daha sipariş etti. iPhone SE’de kullanılacak olan A9 çiplerde siparişin arttırılması ise iPhone SE modeline olan ilginin giderek arttığını gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından açıklanan mali tablolara göre Apple’ın gelirlerinde düşüş yaşansa da, bunun sebebinin iPhone SE olmadığı açıklandı.

Şirketin CEO’su Tim Cook, yaptığı açıklamalarında iPhone SE’nin beklediklerinden çok daha iyi bir performans gösterdiğini ifade ederken, iPhone SE’nin satışlarının yükselmesi bir sonra ki dönemde şirketin gelirlerine büyük önemde bir artı sağlayacağını ifade etti. Ancak şirketin gelirlerinin düşmesinin temel sebebi olarak ise iPhone 6S modeli hedef gösterildi.

iPhone SE’nin ve iPhone 6S modelinin donanımsal özellikleri açısından birbirlerine çok benzemelerine rağmen, Türkiye şartlarında aralarında 1000 TL’ye yakın bir fiyat farkı bulunuyor. Hal böyle olunca tüketiciler küçük ekranlı ancak daha uygun fiyatlı olan iPhone SE modelini satın almayı tercih ediyorlar.

Bir nevi Apple iPhone SE modelini tanıtarak, iPhone 6S modelinin satışlarını bile isteye düşürdü. Şimdi ise gözler Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 modeline çevrilmiş durumda. Apple’ın iPhone 7 ile birlikte gelirlerine hareket kazandırması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ön siparişleri 9 Eylülde başlayabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?