iPhone Serisi Rakiplerini Adeta Ezdi Geçti

0
4703

Birkaç sene önce Huawei’nin kararlı yükselişi Apple’ı tedirgin etmişti. Acaba akıllı telefon listelerinde sıralama değişir mi derken Huawei ambargo kararı geldi ve marka hızla geriye düşmeye başladı.

Apple ise bu süreçte sadık müşterilerini elinde tutmayı başardı ve yeni müşteriler kazandı. Huawei bir yana Samsung ve Xiaomi gibi markalara karşı da emin bir duruş sergilendiğini görüyoruz. Öyle ki son paylaşılan satış verileri, Apple’ın rakiplerini ezdiğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone Telefonlarda Samsung Deneyimi: iTest

iPhone Serisi Dünyanın En Çok Satan Akıllı Telefonu

Ocak 2021 için paylaşılan verilere göre, iPhone serisi bu yıla zirvede başladı. Counterpoint analizlerine göre Ocak ayının en çok satan akıllı telefonu iPhone 12 modeli oldu.

Dünyada en çok satan akıllı telefon olarak açıklanan iPhone 12 modeli bir yana, ikinci sırada da iPhone 12 Pro Max olduğu açıklandı. Tüm pazarda Ocak ayı için satışların %6’sını iPhone 12 oluştururken Pro Max ise %5’lik kısmı oluşturdu.

iPhone 12 Pro modeli ise üçüncü sırada yer alıyor. Bu modelin %4’lük paya sahip olduğunu görüyoruz. Bunun arkasından hala popüler olan iPhone 11 geliyor. iPhone 11 için açıklanan pazar payı ise %2 seviyesinde.

iPhone Serisi

İlk 4 sıra Apple. Üstelik iPhone 11 modeli de bu seri arasında yer alıyor. Devam ettiğimiz zaman bir diğer modelin ise Redmi 9A olduğunu görüyoruz. Giriş modeli bu telefonda %2’lik bir paya sahip. Sonra %1 ile Redmi 9 geliyor.

Bunları Samsung A21S modeli takip ediyor ve onun da oranı %1. Sonrasında iPhone 12 Mini modelini görüyoruz. Anlıyoruz ki mini istenen popülerliği burada da alamamış.

Devam ettiğimizde Samsung Galaxy A31 karşımıza çıkıyor ve bu serinin payı da %1. İlk 10 içerisinde yer alan son telefon ise iPhone SE 2020 modeli. Bunun da pazar payı %1.

iPhone serisi ilk 10 içerisinde 6 adetle yer alıyor. Görünen o ki özellikle amiral gemisi dediğimiz zaman dünyada ilk akla gelen Apple.

Önceki İçerikiPhone Telefonlarda Samsung Deneyimi: iTest
Sonraki İçerikAirPods 3 Tanıtılmadan Sahtesi Satışa Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?