iPhone SE Plus Tanıtım Tarihi için Büyük Sızıntı

0
278

Apple’ın son dönemde uygun fiyat üzerinde durduğu bir SE modeli geliştirdiği biliniyor. Daha önce bu modelin LCD ekran kullanacak olan son iPhone telefonu olacağı bile sızmıştı. Şimdi ise çıkış tarihi konusunda büyük bir sızıntı geldi. iPhone SE Plus modelinin ne zaman tanıtılacağı için daha önce gelen bilgileri doğrulayan yeni bir bilgimiz var.

Sızıntıyı değerlendirecek olursak söz konusu akıllı telefon, 2022 yılının hemen başında bizlerle olacak.

iPhone SE Plus, Mart 2022’de Gelecek Deniyor

Sızıntıya göre artık testlerinin de tamamlandığı söylenen ve üretim konusunda adımların atıldığı belirtilen telefon, 2022 Mart ayında karşımıza çıkacak.

Zaten daha önceki sızıntılar da yine telefonun Mart ayında geleceğini işaret etmişti. Bunu doğrulayacak yeni bilgilere göre modelin tanıtımından sonra satışı da kısa süre içerisinde yapılacak.

iPhone SE Plus

Peki Telefondan Ne Bekliyoruz?

Bu model için beklentilerimiz de yüksek. A15 Bionic serisi işlemcilerin kullanılacağı son teknoloji bir akıllı telefon gelecek deniyor. Öyle eski Apple işlemcilerine doğru bir yönelme olmayacak.

Yeni işlemcilere yer verilecek. iPhone 13 serisinden gördüğümüz yeni işlemciler SE serisini ne kadar coşturacak bunu tanıtım sonrasına bırakıyoruz.

İlginizi Çekebilir: iOS 15.3 Beta 1 Güncellemesi

Onun dışında en çok merak edilen konu ise ekran olacak. Telefon için iddia edilen ekran hiç değişmedi. Yine bu bilgileri doğrulayacak olan bilgiler var. 4.7 inç boyutunda Retina HD serisi LCD ekran gelmesi bekleniyor.

iPhone 8 serisinde de bizi memnun eden bir ekran yapısının bu seride de devam etmesi beklentimiz yüksek. iPhone’un OLED ekranlarını sevdik ama LCD ekranlar konusunda da ne kadar başarılı olduğunu biliyoruz.

Yine çerçeveli olması ve yine Touch ID barındırması beklenen telefon için artık tanıtımı bekliyoruz diyelim. Çünkü bahsedilen süre çok erken bir süre.

Önceki İçerikiPhone Suya Düştü, Ne Yapmalıyım ?
Sonraki İçerikiOS 16 ve iPadOS 16 Almayacağı Söylenen iPhone ve iPad Modelleri
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?