iPhone SE Plus İsimli Yeni Bir Telefon Geliyor

1
3108

iPhone modelleri için çok fazla iddia ortaya çıkıyor. Katlanan iPhone modelinden tutun 5 arka kameralı iPhone modeline kadar sürekli yeni bir iddia var. Çok fazla iddia ortada dolaşıyor ve her yeni model çıkışında işler biraz daha değişiyor ama bazı iddialar var ki doğruluk payı çok daha yüksek oluyor. İşte bunun gibi bir iddia iPhone SE Plus isimli yeni bir telefon hakkında geldi.

Telefonun yakın zamanda tanıtılacağının söylendiği iddiada durum biraz daha farklı çünkü bu bilgiyi ortaya atan Ming Chi Kuo. Apple konusunda bu zamana kadar %80-90 doğru tahminler yapmasıyla bililen ünlü analist, iPhone SE Plus isimli bir telefonun hazırlıklarının başladığını söyledi.

iPhone SE Plus Özellikleri Neler Olacak?

iPhone 12 modellerinden sonra satışa çıkacağı söylenen bu telefonun iPhone SE 3 olarak da anılması söz konusu olabilir. İki isimlendirmenin de mümkün olabileceğini söyleyen ünlü analist, yeni telefonların özelliklerinin nasıl olacağını da söyledi.

Paylaşıma göre telefon 5.5 inç ekrana ya da 6.1 inç ekrana sahip olacak. Diğer iPhone SE modellerine göre en büyük farkının çerçevesiz olacağı söylenen yeni akıllı telefonun çerçevesinin bulunmaması beklenmekte.

Face ID kullanılacak ve Home tuşu kalkacak bunu anlıyoruz. Ming Chi Kuo iddialarına göre bu modelde iPhone 12 serisinde yer alacak son işlemciler A14 Bionic işlemcileri olacak. Tıpkı iPhone SE 2020 modelinde uygulanan taktik uygulanacak.

iPhone SE Plus

Yeni seri işlemciler ve yeni seri bir akıllı telefon. Genelde SE modelleri uygun fiyatlı olarak görüldüğü için işlemcilerin falan eski olması, daha uygun fiyatlı modeller olması bekleniyor ama son modellerde bu tez çürütüldü.

En az iki arka kamera en fazla 3 arka kamera kullanacağı da söylenen iPhone SE Plus modelinin içerisinde yer alacak batarya konusunda iddia ise 2600 mAh değerinde bataryanın olacağı.

Ne kadarı doğru ne kadar yanlış kestirmek kolay değil ancak anladığımız iPhone SE serisi yeni modellerle devam edecek. Her zaman Apple’ın uygun fiyatlı canavarı olarak kalıp kalmayacağını ise zaman gösterecek.

Önceki İçerik15 Eylül’de Ne Tanıtılacak? – iPhone 12 Olmayabilir!
Sonraki İçerikApple One Abonelik Servisi iOS Kodlarında Boy Gösterdi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?