iPhone SE Plus Geliyor – Özellikleri Neler Olacak?

0
3739

iPhone SE Plus, geçen yıl gündeme gelmiş ama tanıtılmamıştı. Sadece iPhone SE 2020 modeli tanıtılmıştı ve tek modelle SE modeli yoluna devam etmişti. Fakat 2021 yılında durum değişecek. Gizchina tarafından paylaşılan bilgilere göre bu kez Plus modeli gelecek.

Çin kaynaklı olan teknoloji sitesinin elde ettiği verilere göre Plus modelinde nasıl özellikler sunulacağı da az çok biliniyor. Peki, Apple’ın bu kez amacı ne?

iPhone SE Plus, Çinli Rakiplere Karşı Gelecek

Yeni akıllı telefon modelinin sunulmasının ana amacı Çinli rakiplerle mücadele etmek olacak. Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi markaların ciddi bir yükselişi var. Bu Çinli markaların özellikle Çin ve Hindistan pazarındaki üstünlüğünün önüne geçmek için SE serisi akıllı telefonlara eklenecek olan yeni üye, fiyat avantajı da sağlayacak.

Diğer iPhone modellerinden farklı olarak iPhone SE Plus akıllı telefonlarının en büyük avantajı fiyatları olacak. Yeni akıllı telefon hem diğer iPhone modellerinden düşük performanslı olmayacak hem de diğer Çinli markalarla yarışabilecek şekilde bir fiyatla satılacak.

Telefonun özellikleri için ise yine bazı iddialar var. İddialara göre iPhone SE Plus modelinde 5.5 inç ekran boyutu sunulacak. Çerçeveler biraz daha inceltilecek. Çentik alanı ise kullanılmaya devam edecek.

Bu kez LCD ekranın kullanıldığı bir model göreceğiz ve LCD ekran fiyatın iyice düşmesini sağlayacak. Yeni modelde diğer akıllı telefonlardan farklı olarak Touch ID sensörleri de kullanılacak.

iPhone SE Plus

Bu kez Touch ID sensürü yan kısma taşınacak. İddia parmak izi sensörünün güç tuşunun altında konumlandırılacağı yönünde.

Tabii ki bunun da ne kadar gerçeği yansıttığını bilemiyoruz. Tanıtım bize gösterecek. Telefon için son bomba detay ise işlemci seçimi. Apple son iPhone modellerinde uyguladığı strateji kısmında herhangi bir değişikliğe gitmeden yeni akıllı telefonların işlemcilerini de yine son seriden seçecek. Telefonların işlemcisi A14 Bionic modeli olacak.

En azından söylenen bunlar. Daha çok Çin ve Hindistan pazarına hitap edeceği söylenen telefonun çıkışının ise 2021 yılında yapılacağı iddiası da var.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Yeşil Ekran Sorunu Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiPhone 12 Kamera Yetenekleri için Yeni Paylaşım Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?