iPhone SE Liste Başı Telefon Olmayı Başardı

iPhone SE akıllı telefonları en değer verilen akıllı telefonlar seçildi. iPhone SE akıllı telefonlarının değerlendirmede aldığı puan ne kadar?

0
126

Akıllı telefon modelleri sürekli olarak yenileniyor ve her yeni modelde bu alandaki rekabet biraz daha artış gösteriyor. Birçok ünlü markanın akıllı telefonlarının piyasaya çıkmaya başladığı son günlerde yayınlanan tüm akıllı telefon modelleri içerisinde hangi modellerinin öne çıktığı ise merak konusu olmaya başladı. Her ne kadar bu alanda Apple ve Samsung’un ilk sıralarda yer aldığı belirtilse de yine de hangi modelin daha çok ilgi çektiği sadece kullanıcıların değil markalarında merak ettiği konulardan birisi. İşte bu soruya cevap bulabilmek için yeni bir araştırma daha yapıldı. Amerika Müşteri Memnuniyeti Endeksi araştırmasına göre iPhone SE modeli zirvede yer alan akıllı telefon oldu.

iPhone SE Kullanıcı Kitlesi Oldukça Geniş

Tam 12 ay yani 1 yıl boyunca 30 bini aşkın kullanıcıyla beraber yapılan testler haliyle en kapsamlı testlerden de biri oldu. Bu kadar uzun süre ve bu kadar fazla sayıda kullanıcının katılımıyla gerçekleştirilen araştırma sonuçlarında ise aslında daha çok yeni serilerin öne çıkması bekleniyor.

iPhone SE

iPhone 7 Plus ve Samsung’un yeni serilerinin öne çıkacağı beklenirken şaşırtıcı bir şekilde en sevilen model iPhone SE akıllı telefonları oldu. Binlerce kişinin akıllı telefon modeli için iPhone SE tercihi yaptığı ve telefonların hala ciddi bir şekilde satış elde ettiğini de belirtmek gerekiyor.

iPhone SE Boyutuyla Öne Çıkıyor

Telefonların bu kadar sevilmesinin nedeni ise üstün özelliklerine karşın 4 inç boyutunda olması. Büyük ekranları telefonlardan farklı olarak çok daha kullanışlı olan 4 inç iPhone SE modelinin bu yönü ile öne çıktığı düşünülüyor. Testlere göre iPhone SE akıllı telefonlarının 87 puan alarak ilk sıraya yerleştiği de belirtiliyor. En yakın rakibi Samsung Galaxy S6 Edge akıllı telefonların olan iPhone SE modelini üçüncü sırada ise yine iPhone 7 Plus modelinin izlediği görülüyor. 2 ve 3.sırada yer alan telefonların puanlarının ise 86 olduğu görülüyor. Bunun dışında diğer serilerinde puanları şöyle;

 1. Galaxy S6 Edge 85
 2. Galaxy S7 84
 3. Galaxy S7 Edge 84
 4. iPhone 6 Plus 83
 5. iPhone 6s Plus 83
 6. iPhone 7 83
 7. Galaxy Note 5 82
 8. Galaxy Note 4 81
 9. Galaxy S5 80
 10. iPhone 5 80
 11. iPhone 5s 80
 12. iPhone 6s 80
 13. Galaxy S6 79
 14. iPhone 6 79

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?