iPhone SE Çinde Bir Mağazada Sergileniyor !

0
603

Apple’ın 21 Mart tarihinde düzenleyeceği Let Us Loop You In adlı etkinliğine sadece sayılı günler kaldı. Ancak henüz daha Apple tarafından bu etkinlik düzenlenmemişken Çin’de bir mağazada Apple’ın iPhone SE modeli sergileniyor. Çinli bir YouTuber çektiği videosunda mağazaya gidip iPhone SE modelini inceliyor ve hatta iPhone 5 ve iPhone 6S ile karşılaştırıyor.

iPhone SE Özellikleri

Apple’ın uygun fiyatlı ve 4inçlik bir iPhone modeli üreteceği uzun bir süredir konuşuyordu. iPhone SE‘nin aşağı yukarı bu konseptte bir model olması bekleniyor. Donanımsal olarak iPhone 6S modeline benzeyecek olan iPhone SE A9 işlemci, 1GB Ram, NFC Çipi, Live Photos1642mAh batarya, 4K video çekebilmek özellikleri gibi özellikleri bulunacak. Hafıza olarak Apple bu modelde de 16GB depolama alanından vazgeçmeyecek ve ayrıca 64GB’lık bir model daha üretecek gibi duruyor.

İşte Çin’de çekilen o video !

iPhone SE modelinde Live Photos özelliği yazılımsal olarak desteklenecek, çünkü iPhone SE modelinin 3D Touch özelliğine sahip olması beklenmiyor.

iPhone SE

iPhone SE Satış Tarihi

Apple’ın bu kez iPhone SE modeli için ön sipariş almayacağı ve tanıtımdan sonra 3 gün içerisinde iPhone SE modelini direkt satışa çıkaracağını tahmin ediyoruz. Aslında bu tahminin kaynağı da yine Apple’a yakınlığıyla bilinen şirketlerin sızıntıları. 21 Mart tarihinde iPhone SE modelini tanıtan Apple’ın 24 Mart gibi iPhone SE’yi satışa çıkarmasını bekliyoruz.

iPhone SE Fiyatı

iPhone SE’nin sahip olduğu iyi sayılabilecek donanımsal özelliklerinin yanı sıra fiyatının da uygun olması bekleniyordu. Apple’ın iPhone satışlarını yükseltmeyi hedeflediği bu zamanlarda iPhone SE modelinin de fiyatını oldukça uygun tutacağı tahmin ediliyor. ABD’de 400 – 450 Dolar arasında satışa çıkması beklenilen cihazın Türkiye fiyatı ise 2.000 TL civarında olması bekleniyor. Tabi ki Apple tarafından hiç bir resmi açıklama bulunmuyor, fiyatlar sadece tahmini olarak yazılmıştır.

iPhone SE Sergileniyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?