iPhone SE 3 Tasarımı Böyle Olabilir

0
359

Daha küçük boyutlarda ve çerçeveli bir iPhone isteyenler için iPhone SE serisi bir hayli ilgi çekiyor. Serinin ne kadar başarılı olduğu ve kendi çapında bir kitlesi olduğu da kesin. İşte bu kitleye sahip çıkmak isteyen Apple’ın iPhone SE serisine devam edeceği düşünülüyor. Bir sonraki modelin ise iPhone SE 3 adıyla geleceği iddia ediliyor.

Şu sıralar hedefimizde olan seri iPhone 13 ama iddialara göre bir yandan da SE 3 modeli için çalışmalar devam etmekte. Yeni iPhone akıllı telefonlarının nasıl gözükeceği konusunda ise bazı sızıntılar gelmeye başladı.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.8 Yayınlandı! Yeni Bir Şey Var mı?

iPhone SE 3 Nasıl Gözükecek?

Sızıntıların doğruluğu ne boyutta bilemiyoruz. Daha önce ünlü analist Ming Chi Kuo tarafından da söz konusu akıllı telefon modellerinin geliştirilmesi üzerinde çalışıldığı söylenmişti ama bu doğrulanmamıştı.

Şimdi gelen sızıntı ise bunun üzerine gelmiş olan ve Çin kaynaklı bir sızıntı. Baktığımız zaman, akıllı telefonun tasarımının son derece değişeceği üzerinde durulmuş.

Başta dediğimiz gibi SE serisi çerçeveleri olan bir seri. Telefonun hem üst kısmında hem de alt kısmında çerçeveleri var. Üst kısımda ve alt kısımda çerçevelerin olması ve fiziksel bir Touch ID olması diğer iPhone modellerinden ayrılan bir seri görmemizi sağlıyor.

iPhone SE 3

Ama bu son sızıntılar gösteriyor ki iPhone SE 3 modelinde de bir dönüşüm durumu söz konusu olabilir. Telefonlar iPhone 12 ve iPhone 13 serisinde olduğu gibi düz kenarlı olacak gibi gözüküyor.

Düz kenarlar bir yana, ön kısımda çentik alanı olacağı üzerinde de durulmuş. Ön bölümde yer alan çentik alanının, iPhone 13 akıllı telefonlarında olduğu gibi mini boyutlarda olacağı da yine iddialar arasında olan bir diğer detay.

iPhone SE 3

Telefonun arkasına baktığımız zaman ise yine oldukça geniş tek bir kamera olacağını anlıyoruz. Kameranın hemen yanında ise bir flaş ışığı olacak. Tek kamera zaten SE serisi için beklenen donanımlardan biri.

Onun dışında parmak izi sensörlerinden de vazgeçme gibi bir durum olmayacağı ve parmak izi sensörlerinin de yana taşınacağı iddiası da var.

Ayrıca bu modelin içerisinde A15 işlemci değil de bir önceki nesil A14 Bionic işlemcisi olacağı da iddia edildi. Hangileri doğru ve telefonu ne zaman resmi olarak göreceğiz bunu ise bilmiyoruz.

Önceki İçerikApple 14 Eylül etkinliğinde neleri tanıtacak?
Sonraki İçerikiPad Mini 6 için Sevindiren İddialar Gelmeye Başladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?