iPhone SE 3 Tasarım Detayları için Yeni Bilgiler Var

0
474

Tasarımı genel olarak başarılı bulunan iPhone SE serisi, yine uzun süredir yenilenmeyen modeller arasındaki yerini aldı. En son 2020 yılında yeni modelini gördüğümüz serinin yakın bir zamanda iPhone SE 3 olarak geri dönmesini bekliyoruz.

Geri dönüşün ise ne zaman olacağı konusunda bazı bilgiler de gelmeye başlamış durumda. Buna göre söz konusu modellerin 2022 bahar aylarında çıkması ve Apple’ın bir ara modeli olmasının beklendiği söylenmekte. Söz konusu iPhone akıllı telefonlar için sızıntılar ise hiç durmadan gelmeye devam ediyor.

Teknik özellik beklentilerinden sonra telefon için şimdi de tasarım sızıntıları gündemde. Buna göre beklentilerin çok daha dışında bir akıllı telefona hazır olmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: AirPods Pro 2 için Yeni Görseller Ortaya Çıktı

iPhone SE 3 Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonda yer alacak olan tasarım, iPhone XR benzeri bir tasarım olacak denmekte. İddialara göre çerçeveli iPhone dönemine son verilecek. Bildiğimiz geniş Home tuşunun kullanıldığı çerçeveler görmek yerine, çok daha ince çerçeveler karşımıza çıkacak.

Üst kısımda bir çentik alanının da bulunması beklenmiyor. Zaten bu modelde Face ID olarak bildiğimiz yüz tanıma donanımının olması da beklentiler arasında değil.

Telefonun biyometrik güvenlik önlemleri olarak Touch ID seçeceği söyleniyor. Parmak izi sensörünün nerede bulunacağı konusunda ise bazı ek iddialar var. Buna göre parmak izi sensörleri yan kısma yerleştirilecek.

iPhone SE 3

Biraz daha ince bir alanı olacak ve Home tuşu tasarımında olduğu gibi geniş kullanım karşımıza çıkmayacak.

iPhone SE 3 modelinin diğer önemli detayının ise ekran detayı olması bekleniyor. Öyle ki bu model için iddia, LCD ekran kullanan son iPhone modeli olacağı yönünde. Bu modelden sonra gelecek olan iPhone akıllı telefonlarda OLED tercihinin devam ettiğini göreceğiz. Sadece tasarımla sınırlı kalmayacak olan değişiklikler kullanıcılar tarafından nasıl karşılanır bilemiyoruz.

Burada önemli olan detay fiyat gibi duruyor. A15 işlemci kullanmasına karşın iPhone SE 3 uygun fiyatlı olursa, işte o zaman satışlarda ciddi bir artış durumu yaşanabilir. Aksi durumda 13 serisi daha çok öne çıkar gibi duruyor.

Önceki İçerikApple Bağdat Caddesi Mağazası Açıldı
Sonraki İçerik2022 MacBook Air Görselleri Gözüktü
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?