iPhone SE 3 için İddialı Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor

0
256

Apple’ın SE serisi sona ermedi. Serinin devam edeceği biliniyor. Hatta bu yakınlarda seriye yeni bir cihaz daha ekleneceği konusunda iddialar var. iPhone SE 3 olarak isimlendirilmesinin mümkün olduğu söylenen yeni cihaz için ara ara ek bilgiler de gelmeye devam ediyor.

En son analistler bu yeni model için bazı açıklamalar yapmıştı. Analizlerin açıklamalarının sonrasında bu kez Tayvanlı araştırma şirketlerinden yeni akıllı telefona ilişkin bazı bilgiler geldi. Telefonun teknik özellikleri konusunda az bir bilgi olsa da çıkış tarihi için heyecanlandırıcı iddialar olduğunu söylemek lazım.

iPhone SE 3, 2022 Başında Gelebilir

Araştırma şirketlerinin son iddialarına bakacak olursak yeni akıllı telefon Mart ayı içerisinde tanıtıma çıkabilir. Tabii ki Apple tarafından kesin olarak doğrulanmış bir bilgi değil ama yine de telefonun bu civarlarda çıkacağı iddiaları üzerinde duruluyor.

Zaten daha önce de birkaç analist 2022 yılının ilk çeyreğinde yeni modelin tanıtılabileceğini işaret etmişti. Yeni model için başka iddialar da var. Bunlar da çıkış tarihi ile ilgili değil de teknik özelliklerle ilgili olan iddialar.

Daha önce de gündeme getirdiğimiz gibi telefonun en güncel işlemcilere sahip olması bekleniyor. Bu da demek oluyor ki Apple’ın A15 Bionic serisi işlemcilerin kullanılması gibi bir ihtimal söz konusu.

Hatta bu model Apple A15 Bionic işlemcilerini kullanan en ucuz iPhone akıllı telefonu olacak deniyor. iPhone 13 Mini serisinden daha ucuz bir akıllı telefon geleceğini de buradan anlıyoruz.

iPhone SE 3

Onun dışında telefonun ekranı kısmında ise LCD panel kullanılacağı yönünde bilgiler var.

LCD panel artık iPhone modelleri için de geri planda kalmaya başladı. iPhone SE 3 serisinin LCD ekran kullanan son iPhone modeli olacağı iddiası da var.

Uygun fiyatlı olması beklenen modelin tasarımında da değişiklikler bekleniyor. Köşeli tasarım yapısının benimseneceği iddia edilen serinin, 4.7 inç gibi kompakt bir boyutla geldiğini göreceğiz. Son dönemde iddialar genelde bu özellikler üzerinde yoğunlaşmış durumda.

Sadece Tayvanlı araştırma şirketlerinden değil, analistlerden gelen bilgiler de aşağı yukarı bu özellikleri işaret etmişti. Tabii ki son söz Apple’ın. Özellikler ne kadar doğru onu Apple tanıtımla söyleyecek. Şimdilik bunlar beklenti.

Önceki İçerikiOS 15 SharePlay Özelliği TikTok Üzerinde Gözüktü
Sonraki İçerikApple Kullanıcıları Kendi iPhone Telefonları Tamir Edecek! İşte Yeni Sistem
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?