Ana Sayfa Haberler iPhone SE 3 Çıkış Tarihi için Yeni İddialar Geldi

iPhone SE 3 Çıkış Tarihi için Yeni İddialar Geldi

0
197

Uygun fiyatlı dediğimiz iPhone SE serisi, çok sık yenilenmiyor. Yeni bir model geleceği zaman haliyle heyecan yaratıyor. Tam anlamıyla amiral gemisi de diyemeyeceğimiz ama güçlü olan seri en son 2020 yılında yenilenmişti. Yine çerçeveli bir akıllı telefon gelmiş ve tasarım çok değişmemişti. Şimdi ise gündemde olan iPhone SE 3 akıllı telefon modeli.

Bu kez biraz daha değiştirilmiş olan yüzüyle geleceği söylenen akıllı telefon için iddialar yoğun. Yakın zamanda telefonun tasarımını yansıttığı iddiası bulunan görseller yayınlanmıştı. Şimdi de söz konusu akıllı telefonun ne zaman çıkacağı konusunda detaylar ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 6 Satışları Durduruldu

iPhone SE 3 Çıkış Tarihi İddiaları 2022 Yılını Gösteriyor

Analistlerden gelen son bilgilere göre söz konusu akıllı telefon modeli 2022 yılının bahar aylarında karşımıza çıkacak. Ekim ayı içerisinde yapılacağı iddia edilen tanıtımda gelmesinin söz konusu olmadığı söylenen akıllı telefonun özellikleri için de iddialı paylaşımlar var.

Söylenene göre bu kez çok geri planda kalacak bir akıllı telefon görmeyeceğiz. Yeni gelecek olan akıllı telefon iPhone 13 serisiyle yarışacak olan teknik özelliklere sahip olacak deniyor.

Bir kere cihazın içerisinde A15 Bionic işlemcilerinin yer alacağı söylenmekte. Biliyorsunuz bu işlemci amiral gemisi olan iPhone 13 serisi içerisinde de yer alan yeni işlemci. Ne kadar güçlü olduğunu tartışmaya bile gerek yok diyebiliriz.

iPhone SE 3

Bunun dışında telefonda Snapdragon X60 modemlerinin kullanılacağı ve bunun da 5G desteğini getireceği bilgisi var.

Tüm bu teknik özelliklerine karşın, tasarım yapısında ise önemli bir değişiklik olması beklenmiyor. Yine düz bir kasanın geleceği ve bu kez de 4.7 inç ekran boyutunun olacağı iddiası var. Ayrıca Touch ID kullanımının devam edeceği ve yine çerçeveli tasarımın olacağı bilgisi de gelmiş durumda.

Tüm bunları topladığımız zaman iddialı bir akıllı telefon olmasının yanında daha ucuz bir akıllı telefon olacağını düşündüğümüz iPhone SE 3 için bekleyeceğiz. Tabii ki bu süreçte de bilgiler gelmeye devam edecektir.

YORUM YOK

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?