iPhone SE 2021 Konsepti Yayınlandı! Tasarım Böyle mi Olacak?

0
427

iPhone SE 2021 ya da SE Plus modeli, birkaç aydır çok fazla öne çıkmaya başladı. Sızıntılar, yeni görseller derken telefon her an tanıtıma çıkabilir. Birçok analist ve Ming Chi Kuo gibi ünlü isimler de yeni SE modelinin bu yıl içerisinde geleceğini işaret etti.

Tüm bunlar bir yana, merakla beklediğimiz akıllı telefon için yeni gelen iddialardan sonra konsept çalışmaları da yapılmaya başlandı. Bu zamana kadar paylaşılan konsept çalışmaları çok gerçekçi değildi ama son konsept çalışması, bazı analistlerin bilgilerine göre hazırlandı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Tasarımı Değişiyor! Yeni Bir Kamera Alanı Gelebilir

iPhone SE 2021 Konseptinde Nasıl Bir Tasarım Öne Çıkıyor?

Konsept çalışmasına bakıldığında telefonun hem eski serileri yansıttığını hem de farklılık sunacağını anlıyoruz. Bakıldığı zaman yeni modelde çentik alanına son verileceği görülüyor. Delikli bir ekran tasarımı kullanılmış.

Üst kısımda çentikten tamamen arındırılmış olan delikli ekran tasarımı, tek kameranın öne çıkmasını sağlıyor. Burada Samsung’un akıllı telefonlarında yer alan ekran üzeri kamera teknolojisi akıllara geliyor.

iPhone SE 2021

Benzer bir tasarım vurgulanmış ama Apple’ın böyle bir tasarım kullanması çok zor gibi gözüküyor. Tamamen çerçevesiz olan ekranda home tuşu için herhangi bir alan yok.

Bilindiği üzere SE serisi çerçevelerin olduğu ve çerçevelerin üzerinde de home tuşunun bulunduğu bir seri. Konsept çalışması bu yapıyı tamamen değiştirmiş durumda. Bunun yerine çerçevesiz ekran öne çıkarılmış.

Arka kapak kısmına geçildiğinde ise yine tek bir kamera kullanılacağına vurgu yapılmış.. Bu tek kameranın özelliklerinin neler olacağını tabii ki konseptten çıkarmak mümkün değil ama iPhone XR benzeri bir yapı söz konusu.

iPhone SE 2021

iPhone SE 2021 akıllı telefonun çerçeveleri kısmında ise iPhone 12 çerçeve yapısının kullanılacağı görülüyor. Parmak izi sensörleri ise home tuşu yerine yan kısma taşınmış olarak gözüküyor.

Yine farklı renklerin kullanılacağı ve düz çerçevelerin dikkat çekeceği akıllı telefonların gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini zaman gösterecek. Kişisel görüşümü de ekleyeyim. Apple’ın bu şekilde bir ekran düzenine geçeceğini çok fazla düşünmüyorum. Kasa yapısı ise muhtemelen böyle olacak çünkü iPhone 12 akıllı telefonlarında da bu şekilde.

Önceki İçerikiPhone 13 Tasarımı Değişiyor! Yeni Bir Kamera Alanı Gelebilir
Sonraki İçerikApple Watch Series 6 Black Unity Özel Versiyonu Duyuruldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?