iPhone SE 2020 Satış Rakamları Açıklandı

0
1715

Olmazsa olmaz iPhone telefonlar arasında yer alan iPhone SE’nin yenilenmiş modeli olan iPhone SE 2020 bu yılın sevilen modellerinden biri oldu.

Telefonun sevilmesinin farklı nedenleri var tabii. Küçük ekran sevenler için o çerçeveli ekran yapısını koruması. A13 işlemcilerini barındırması. Tek kamera kullanılmasına rağmen çekim kalitelerinin çok iyi olması. Bunlar telefonun sevilen yanlarından bazıları.

Özellikler genel olarak kullanıcılar tarafından hoş karşılanmış olacak ki telefonun satış rakamları da yüksek devam ediyor.

Bakın: Bilmeniz Gereken En iyi iPhone SE 2020 İpuçları

iPhone SE 2020 Ne Kadar Sattı?

Taiwan Economic Daily gazetesinin yaptığı araştırma ile elde edilen satış verileri 2020 yılının ikinci yarısına ait. Satış verilerine göre akıllı telefon toplamda 12 milyon ile 14 milyon arasında satış adedini yakaladı.

Tam rakam verilmiyor çünkü Apple’ın da kendi satış verilerini paylaşması lazım. Apple verileri ile rakamlar güncellenecektir ama 12 milyon ile 14 milyon arasında satış yapılması iPhone SE 2020’nin başarılı olduğu anlamına gelir.

iPhone SE 2020 Türkiye

Aynı fiyat aralığında olan telefonlarda genel satış rakamları karşılaştırması yapılırsa, yeni iPhone biraz daha önde yarışı tamamlar gibi gözüküyor.

En net satış rakamları için bir yandan da Apple’ın açıklamalarını beklerken dilerseniz telefonun özelliklerini de kısadan bir hatırlayalım.

iPhone SE 2020 Özellikleri

Yeni telefon iPhone 8’i bir eşi gibi. 4.7 inç ekran boyutunun olduğu akıllı telefonda yine Retina HD ekran var. Hem HDR10 hem de Dolby Vision destekleri olan telefonun 750 X 1334 piksel çözünürlüğü var.

A13 işlemcilerle güçlendirilmiş telefon, 12 MP tek arka kamera ve 7 MP değerinde de tek bir ön kamera kullanıyor. 1821 mAh bataryasıyla beraber telefonun ülkemizdeki satış fiyatı 5.299 TL’den başlıyor.

Önceki İçerikiPhone 12 Kutusundan Çıkacak Tek Aksesuar Görüntülendi
Sonraki İçerik300 Dolarlık iPhone Hazırlanıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?