iPhone SE (2020) Renk Seçenekleri ve Kutu İçeriği

2
4526

Aylardır, hatta belki de yıllardır beklediğimiz iPhone SE (2020) akıllı telefonu sonunda tanıtıma çıktı. Özelliklerini ve fiyatını paylaştığımız yeni akıllı telefon için iPhone XR modeliyle karşılaştırmamızı da paylaşmıştık. Bu yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Şimdi ise yeni modeli tercih etmek isteyenler için renk seçeneklerinden söz edeceğiz.

Ayrıca iPhone SE (2020) kutu içeriği konusunda da detaylı açıklamalara yer vermeye çalışacağız. Renklerden başlayalım.

Bakınız: iPhone XR – iPhone SE 2020 karşılaştırması

Bakınız: iPhone SE (2020) Nasıl? Alınır mı?

iPhone SE (2020) Renkleri – Hangi Rengi Almalıyım?

Beyaz: Yeni akıllı telefonlarda genel olarak 3 renk seçeneği sunuluyor. Bu renk seçeneklerinden ilki beyaz olarak karşımıza çıkıyor. İnci beyazı ya da kırık beyaz gibi seçeneklerden farklı olarak bu seride parlak beyaz seçeneğine yer veriliyor. Ayrıca arka kısımda cam kaplama kullanıldığı için beyaz rengin oldukça şık durduğunu söyleyebiliriz.

iPhone SE (2020)

 

Siyah: Yine cam yüzey sayesinde parlak bir görüntü sunulan diğer renk seçeneği ise siyah renk seçeneği. Belki de bu rengi tercih eden kullanıcıların cam yüzey çiziklerinin gözükmesi sorunu yaşayabileceklerini ekleyelim. Beyaz renk seçeneğinde cam yüzeyde oluşabilecek olan küçük çiziklerin seçilmesi pek mümkün değil. Bu yönden beyaz renk seçeneği siyah renk seçeneğine göre biraz daha önde diyebiliriz. Tabii ki siyah rengi asaletini de unutmayalım.

iPhone SE (2020)

Kırmızı: Bir diğer renk seçeneği ise kırmızı. Açıkçası kırmızı renk seçeneği çok dikkat çekici duruyor. ProDuct RED projesi kapsamında sunulan kırmızı rengi tercih ederseniz AIDS ile mücadele fonuna destek olmuş oluyorsunuz.

iPhone SE (2020)

Renk seçenekleri genel olarak bunlar. Arka kısımda cam kullanılması nedeniyle tüm renklerin parlak yüzey şeklinde geldiğini söyleyebiliriz. Burada ince bir detay var. Telefonların iç kısmında siyah çerçeveler kullanılmış. Bu nedenle kırmızı rengi seçmek, siyah ve kırmızının şıklığının sunulmasını sağlayacaktır. Önerim kırmızı rengi tercih etmeniz.

iPhone SE (2020) Kutu İçeriği

Renk dışında kutu içeriğinden de söz edelim. Yeni akıllı telefon 18W hızlı şarj desteği sunuyor. Fakat kutudan 5W değerinde standart adaptör çıkıyor. Yani hızlı şarj için ekstra bir adaptör almanız gerekecek. Bunun dışında kutuda Lightning çıkışına sahip standart bir kulaklık bulunuyor. Ayrıca şarj için Lightning USB kablosu da kutuda yer almakta. Ekstra bir şey beklememek gerekiyor. Kutu içeriği yine standartlar içerisinde kalmış durumda.

Önceki İçerikiOS 13.4.5 Beta 2 Yayına Açıldı – Değişiklik Var mı?
Sonraki İçerikiPhone XR – iPhone SE 2020 karşılaştırması
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Kırmızı mı yoksa beyaz mı önerirsiniz?
    Artık siyah kullanmaktan bıktım.Biraz farklı renkler kullanayım dedim.Kırmızı güzel ama çok mu canlı 🙂

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?