iPhone SE 2020 DxOMark Kamera Puanları Güncellendi

0
195

iPhone SE 2020 bu yılın küçük ama iddialı akıllı telefonlarından biri oldu. Boyut olarak küçük olsa da yetenek olarak üst düzey olan akıllı telefonun, kamera kısmında ise tek bir arka kamera kullandığını görmüştük.

Tek arka kameranın kullanılması, yeni akıllı telefon için ise bir handikap olarak görülmüştü. Telefonun çekim kalitesinin çok daha kötü olacağı düşünülmüş ve yetersiz kalınacağı söylenmişti. Fakat testlerde gördük ki öyle değil.

Telefonun kamerası sanıldığından başarılı. Tek kamerası ile yeteneklerini zorlayan modelin, ilk tanıtıldığı zaman açıklanan iPhone SE 2020 DxOMark puanları da iyi bulunmuştu.

Fakat ilginç bir gelişme yaşandı ve aradan aylar geçmesinden sonra iPhone SE 2020 kamera puanları için güncelleme geldi.

iPhone SE 2020 DxOMark Puanları Nasıl Değişti?

DxOMark tarafından belirlenen ilk puanlarda telefon, 101 ortalama puan almış ve bu skorla da ilk 5 içerisine girememişti. Fakat tek bir kamera kullanılan bir akıllı telefona göre gayet iyi olan puanların, şimdi ise daha da arttığı görülüyor.

İlk puanlarda fotoğraflar için 103, video için 98 puan açıklaması gelmişti. Güncelleme sonrasında telefonun fotoğraflar puanı 108 oldu. Bunun yanında video puanı ise 105 olarak değiştirildi. Ortalama skor ise 103 olarak değiştirildi. Unutmadan Zoom puanının da 23 olduğunu görüyoruz.

iPhone SE 2020 DxOMark

Yenilenmiş olan kamera puanlarının telefonun yerini değiştirdiğini söylemek ise pek mümkün değil. Zaten bu cihaz zirveye oturmak odaklı olan bir cihaz değil. Kamerası iyi evet ama sadece o kadar. Huawei Mate 40 gibi modellerle yarışabilecek düzeyde bir akıllı telefon kamerası yok.

Telefonun kamerasını da hatırlamak gerekirse, bu modelde 12 MP değerinde f/1.8 diyafram açıklığında bir ana arka kamera var. 60 FPS 4K çekim yapabilen ana kamera tek başına harikalar yaratanlardan. Yine 6 portre modu destekleniyor ve HDR desteği de sunuluyor. Ön kısımda ise 7 MP f/2.2 diyafram açıklığında bir kamera var. Bu kamerada belli standartları yakalamış güzel bir kamera.

Önceki İçerikiOS 14.3 beta 1 Yayınlandı – Değişiklikler Var Mı?
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Max Parçalandı – İç Tasarımda Değişiklik Var!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?