iPhone SE 2 Yeni Konsept Video Yayınlandı

iPhone SE 2 akıllı telefonları için yeni bir konsept çalışması ortaya çıktı. iPhone SE 2 modelinin özellikleri neler olacak?

0
112

iPhone SE 2 akıllı telefonları çok uzun bir süredir konuşuluyor. Yeni akıllı telefon modelinin tanıtımı için geri sayımın başladığını da söylemek mümkün. Bir sürpriz yapacak olursa Apple’ın yeni akıllı telefonları WWDC 2018 etkinliğinde tanıtmasını bekliyoruz. Aksi durumda ise markanın Sonbahar döneminde tanıtımını yapacağı iPhone X modellerine iPhone SE 2 modelini de dahil etmesini bekliyoruz.

Tabii bu süreçte sürekli olarak yeni bilgilerde yayınlanmaya devam ediyor. Ekran gövde oranı, çentik durumu, işlemci teknolojisi derken yeni akıllı telefonların detayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İşte ortaya çıkan bu detaylarla beraber yeni bir konsept çalışması daha yapıldı.

iPhone SE 2 Konsepti

Paylaşılan verilerle göre TechConfigurations tarafından hazırlandığı belirtilen yeni konsept videosunun, önemli detayları ortaya çıkardığını görüyoruz. Yeni akıllı telefonlar için paylaşılan bu konsept çalışmalarına göre iPhone SE 2 tasarımında ise iPhone 5 modelinin esintileri görülüyor.

Yeni akıllı telefon modelinin iPhone X akıllı telefonlarıyla iPhone 5 modeli arasında bir model olması söz konusu. Tabii ki bu konsept çalışması. Ancak paylaşılan ekran panellerinde de iPhone X akıllı telefonlarına benzer bir çentikli yapının kullanılacağından söz etmiştik. Aynı durumun konsept çalışmasında da vurgulandığı görülüyor.

iPhone SE 2 LCD Ekran Kullanacak

Konsept çalışmasında ortaya çıkan bir diğer bilgi ise akıllı telefonların LCD ekran kullanacak olması. IPS LCD kullanması muhtemelen olan akıllı telefonların, çözünürlük değerinde nasıl bir değere yer vereceği ise bilinmiyor. Teknik özellikler konusunda diğer beklentiler ise hemen aşağıda.

  • A10 Fusion işlemci
  • IP67 sertifikası
  • 12 MP arka kamera ve 7 MP ön kamera
  • 2 GB RAM bellek

Bu özellikle yeni akıllı telefon modelinin fiyatının ne olacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Tabii ki uygun fiyatlı bir akıllı telefon gelmesini beklediğimiz akıllı telefonların fiyatı konusunda detaylar ortaya çıktığında daha fazla bilgi vereceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 Tasarım Görselleri Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?