iPhone SE 2 Üretim Tarihi ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

0
492

Akıllı telefonların en klas modellerinden biri olan iPhone SE modeli, uzun bir süreden beridir piyasada yer alıyor. Ciddi satış rakamlarına ulaşan ve nispeten uygun fiyatlı iPhone modelleri olarak öne çıkan söz konusu akıllı telefonlar için, bir süredir yeni modelin geleceği de iddia ediliyor. Markaya yakın kaynaklar ve ünlü analist Kuo tarafından paylaşılan bilgilerle beraber yeniden gündeme gelen iPhone SE 2, bu kez ise tanıtım tarihi ile öne çıktı.

iPhone SE 2

iPhone SE 2 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Kuo tarafından yeni akıllı telefonlar için üretim tarihi ve tanıtım tarihi konusunda bazı açıklamalar geldi. Açıklamalara baktığımız zaman, iPhone SE 2 akıllı telefonu için 2020 Ocak ayının hedef gösterildiğini görüyoruz. Son raporlar 2020 Ocak ayında seri üretime geçileceğini işaret etmekte.

Seri üretimin başlamasıyla beraber telefonlar için tanıtım hazırlıkları da başlamış olacak. 2020 Ocak ayında üretime geçilmesinin hemen sonrasında Mart ayında ise telefonun tanıtılacağını göreceğiz. iPhone SE 2 akıllı telefonlarının tanıtımı için tam bir tarih paylaşımı da yapıldı. Buna göre telefonlar 21 Mart tarihinde tanıtıma çıkacak.

24 Mart tarihinde ise yeni akıllı telefonların satışa sunulacağı konusunda bilgiler paylaşılmış durumda. Aynı durum ilk serinin tanıtımında da karşımıza çıkmıştı. İlk seri 21 Mart 2016 yılında duyurulmuş ve 24 Mart tarihinde satışa çıkmıştı.

iPhone SE 2

Sonrasında depolama alanı güncellemesi yayınlanmış ve telefonların güncel versiyonu yine 24 Mart 2017 tarihinde satışa sunulmuştu. Bu geleneğin bozulmaması bekleniyor. Yine 24 Mart tarihinde iPhone SE 2 telefonunu satın almak mümkün olacak.

İçerisinde A13 işlemcileri, 4.7 inç ekranları, 3 GB RAM bellek miktarı gibi dikkat çekici özellikleri bulunması söz konusu olacak olan iPhone SE 2 için nasıl bir fiyat etiketi sunulacağı konusunda kesin bilgiler yok ancak beklenti 399 dolar gibi bir rakamın gelmesi yönünde.

İLGİLİ HABER:  Apple yenilenmiş iPhone 6s satışlarına başlayacak

Bunlar için yeni akıllı telefon modelinin tanıtıma çıkmasını beklemek gerekiyor. Ocak ayından sonra, soru işaretleri kalkacaktır. Ayrıca telefonun hangi bölgelerde satılacağı da yine Mart ayında yapılacak tanıtımla ortaya çıkacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?