iPhone SE 2 İçin Yepyeni Bilgiler Geldi

0
86

Akıllı telefon dünyasında son yıllarda geniş ekran modellerin tercih edilmeye başlandığını biliyoruz. Daha geniş ekran boyutları ve genelde çerçevesiz ekran sistemleri kullanıcıların tercihi olmaya başladı. Daha doğrusu amiral gemisi modellerinde genelde bu tarz bir seçimin yapılmaya başlandığını görüyoruz. Bundan sonraki amiral gemisi modelleri olacak olan iPhone 8, LG V30 ve Note 8 modellerinde de aynı sistemin kullanılması bekleniyor. Geniş ve büyük ekranların daha çok tercih edildiği belirtilse de hala mini telefon kullanımından hoşlanan belli bir kitlede yok değil. Mini modelleri tercih eden kullanıcılar için ise ilk adım Apple’dan geldi. Mini modeller için iPhone SE serisini satışa sunan markanın şimdi ise iPhone SE 2 hazırlıklarına başladığı konuşuluyordu. Mini seri olarak karşımıza çıkacak olan yeni modelin detayları konusunda ise şimdilerde çok daha fazla bilgi ortaya çıkmış durumda.

iPhone SE 2 Modelinin Ekran Boyutu Belli Mi?

Yeni seri iPhone SE 2 modelinin yepyeni detayları da görülmeye başladı. Yeni seri akıllı telefonlarda ilk olarak 4.2 inç ekran kullanımın tercih edileceği belirtiliyor. 4-4.2 inç arasında değişen bir boyuta sahip olacak olan ekranlarla beraber telefonların yeni işlemci serisi değil iPhone 7 A10 işlemcilerine sahip olacağı görülüyor. iOS 11 işletim sistemiyle beraber gelecek olan yeni akıllı telefonların 1700 mAh değerinde büyütülmüş pillerle geleceği de bir başka detay olacak.

iPhone SE 2

Şimdiden pilleri ve işlemcileri konusunda bilgilerin ortaya çıktığı akıllı telefonların Foxconn tarafından değil de doğrudan Wistron tarafından üretileceği de verilen bilgiler arasında. Yeni modelin daha ne gibi ayrıcalıkları olacağını ise tabi ki tanıtımla beraber görmek mümkün olacak. Fakat bu konuda da ortaya çıkan son bilgilere göre yeni seri 2018 yılında satışa çıkacak. Bu sene iPhone SE 2 modelini göremeyeceğiz. Kaldı ki zaten bu sene 3 yeni iPhone modeli beklenmekte.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın Piyasa Değeri 720 Milyar $'ı Aştı

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Kameraları Herkesi Şaşırtacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?