iPhone SE 2 İçin Beklenmedik Gelişme

0
91

Digitimes, geçtiğimiz aylarda yeni iPhone SE modeli hakkında bilgiler paylaşmıştı. Yeni paylaşılan bilgilere göre iPhone SE 2 akıllı telefonlarının hazırlıklarının başladığı ve yeni akıllı telefonların, bu sene içerisinde satışa çıkacağı belirtilmişti.

Gelen iddialar arasında yeni akıllı telefonların sistem özellikleri konusunda da bilgiler verilmişti. 4.2 inç ekranla beraber geleceği ve yeni mini iPhone modeli olacağını beklediğimiz telefonun, bugün gelen haberleri ise beklentileri tam tersi yönde değiştirdi. En geç Haziran ayında gelmesi beklenen telefonların, son rapora göre ertelenmesi söz konusu.

iPhone SE 2 Ne Zaman Gelecek?

Söz konusu iddialar Apple konusunda bilgileri ile öne çıkan KGI analisti Kuo tarafından geldi. Kuo tarafından paylaşılan bilgilere ve raporlara göre yeni akıllı telefonların bu yıl içerisinde çıkması beklenen bir durum değil. Apple bunun için hazırlık yapmadı. iPhone SE 2 akıllı telefonlarının çıkışı için ise önümüzdeki senenin beklendiği belirtiliyor.

iPhone SE 2

Bu durumun nedeninin ise yeni teknolojilerin telefona eklenmesi olduğu belirtildi. Muhtemelen iOS 12 işletim sistemiyle çalışacak olan telefonların, beklenen değişiklikleri sağlaması için donanımsal olarak yenilikler kazanması gerekiyor.

İşlemciler Kesin Değişecek

Kablosuz şarj gibi yeni teknolojilerin gelmesi adına önümüzdeki seneye erteleneceği belirtilen iPhone SE 2 akıllı telefonlarının işlemcilerinin ise kesin olarak değişeceği belirtildi. Kuo tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 12 işletim sistemini sorunsuz çalıştırması ve yavaşlatma skandallarından doğrudan etkilenmemesi için bu modelin işlemcileri yenilenecek.

Tüm bunlar ve bahsettiğimiz yeni teknolojilerin uyumu için telefonların 2019 yılına sarkmasının muhtemel olduğu belirtiliyor. Kuo bu açıklamaları sonrasında tekrar 3 yeni iPhone X modeli üzerinde durdu bunu da ekleyelim.

Önceki Haber: iPhone İle Çekilen Unsane Filminin Fragmanı Yayınlandı

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 Üretim Tarihi ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?