iPhone SE 2 Hakkında Neler Biliyoruz?

1
110

Apple’ın akıllı telefonları adeta teknolojinin gündemi oldu. Markanın bu sene 3 yeni model tanıtacağı zaten bilinen bir gerçek. Bu modellerin de iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus olduğu belirtiliyor. 3 yeni akıllı telefon modeliyle gelmesi Apple’ın bu sene ilkleri deneyeceğini zaten gösteriyor. Fakat son gelen iddialar telefonların aslında 3 model ile sınırlı kalmayacağını gösteriyor. Bunun yerine iPhone serisinin özel modeli olarak bilinen iPhone SE modelinin de yenileneceği ve iPhone SE 2 modelinin geleceği söylenmeye başladı. Peki iPhone SE 2 modelinin konuşulmasının nedeni ne? Yeni model hakkında neler biliyoruz?

iPhone SE 2 Nasıl Bir Telefon?

iPhone SE 2 akıllı telefonlarının gündeme gelmesinin nedeni telefonların arka kapağı olduğu iddia edilen kapak görsellerinin paylaşılmış olması. Kapaklarla beraber paylaşılan belgede söz konusu iPhone arka kapaklarının iPhone SE 2 modeline ait olduğu belirtiliyor. Zaten paylaşılan bu görseller yeni modelin konuşulmasının ana nedeni olarak gösteriliyor.

iPhone SE 2

Paylaşılan görsellere bakacak olursak telefonlar gelirse cam kasaya sahip olacak. Bu da kablosuz şarj teknolojisine sahip olacağını göstermekte. Bunun dışında telefonların hakkında bilinen bir başka detay ise daha doğrusu iddia edilen bir başka detay ise ön kameralarda özel bir sistemle selfie özelliğine yönelik teknolojiler kullanılması. Şu an için iPhone SE 2 akıllı telefonları hakkında bilinenler bunlar.

iPhone SE 2 Ne Kadar Doğru Bir İddia?

Şimdi konu hakkında biraz daha yorum kısmına geçelim. Her ne kadar otoriteler tarafından cam yüzeyli bu arka kapakların iPhone SE 2 modeline ait olduğu belirtilse de yine aynı iddialara göre bu telefonlar 2018 yılında gelecek. Bu sene çıkacak olan 3 modelin arka kapakları bile bu kadar net ortaya çıkmamışken henüz üretimine bile geçilmediği düşünülen iPhone SE 2 akıllı telefonlarının arka kapaklarının nasıl ortaya çıktığı da kafaları karıştırmıyor değil. Tabi ki Apple’ın iPhone SE modeline devam edeceği gündemde fakat yeni telefonların 3 modelin çıkacağı dönemde gelmesi beklentiler arasında değil.

1 YORUM

  1. Ben iphone se kullanıyorum ve telefon olarak memnunum. daha önce iphone 7 kullandım ve bir çok telefon. kısaca en pahalısı bu diye hava atma çabanız yoksa tablet gibi büyük bir cihaz tamamen ergonomiksiz. Almayı düşünen varsa şuan apple hapşırsan para istemesi dışında androidden iyi. Kısaca tam bir kapitalist telefonu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?