iPhone Satışlarına Sınırlama Getirildi

0
110

Apple’ın koronavirüs salgınından etkilenen markalardan biri olduğu biliniyor. Üretiminin büyük bir bölümünü Çin içerisinde gerçekleştiren marka virüs sonrasında üretim hatlarında da sıkıntılar yaşamaya başladı. Özellikle son 1 aydır bu konuda ciddi sıkıntılar içerisinde olan Apple’ın, yavaş yavaş önlem paketleri de gelmeye başladı. Dün itibariyle marka önemli bir adıma daha imza attı. Bu kez iPhone satışlarına sınırlama geldiği duyuruldu.

Aynı Modelden En Fazla 2 Adet Alınabilecek

Apple’ın yeni akıllı telefonları da dahil olmak üzere, satışta olan modeller için bir düzenleme yapılacağı açıklandı. Bu noktada başta iPhone 11 akıllı telefonları olmak üzere, iPhone 11 Pro ve Pro Max modelleri, iPhone 8, iPhone 8 Plus serisi, iPhone XR akıllı telefonlarında satış sınırlaması uygulanacak. Söz konusu akıllı telefonları tercih etmek isteyen kullanıcıların aynı anda sadece 2 model alması mümkün olacak.

iPhone 11

Aynı telefondan sadece 2 adet almak mümkün olacak. Bu sınırlamanın sadece iPhone akıllı telefonlarında olmayacağını da ekleyelim. Bunun dışında sınırlamaların yeni tanıtımı yapılan iPad Pro 2020 modelleri için de geçerli olacağı söylenmiş durumda.

Söz konusu akıllı telefonların ve tabletlerin sınırlamalarının ne zaman kaldırılacağı konusunda da herhangi bir bilgi yok. Sadece kararın tüm ülkeler genelinde uygulanacağı konusunda bilgiler paylaşılmış durumda. ABD dışında diğer ülkelerde de benzer bir karar uygulaması yapılacak. Apple’ın üretim sıkıntıları konusunda yeni bir karar alması durumunda yazımızı güncelleyeceğiz.

Önceki İçerikMac Mini için Önemli Güncelleme Yapıldı
Sonraki İçerikiPad Pro LiDAR Tarayıcı Nedir? Ne İşe Yarıyor?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?