iPhone Satışları Yine Arttı

0
60

Çok eleştiriler alsa ve değişiklik yapmadığı gerekçesiyle rakiplerinin gerisinde kalacağı iddia edilse de Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone, popülerliğini kaybetmek bilmiyor. Listelere ve dönem dönem açıklanan verilere baktığımız zaman iPhone modellerinin her zaman için en çok satanlar listesinde yer aldığını görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde yapılan marka değeri açıklamalarından sonra, markanın iPhone satışları daha da merak edilmeye başlandı. 1 trilyon dolarlık bir şirket olarak alanında rekor kırmasını beklediğimiz Apple’ın son iPhone satış verilerine bakarak durumu ortaya koyalım. Veriler zaten markanın neden bu kadar büyük olduğunu gösteriyor.

iPhone Satışları Nasıl Gidiyor?

Henüz resmi raporlar açıklanmış değil. Buna karşın her sene olduğu gibi bu sene de markanın ünlü analistler tarafından ürün satışları ortaya çıkarılmış oldu. Bu kez 2018 yılının 3.çeyreği için paylaşılan verilere göre iPhone satışları artış gösterecek. Aslında yeni akıllı telefonların da bu durumda etkisi oldukça fazla olacak.

Yeni modellerin satışı kadar, mevcut modellere gösterilen ilginin de artması bekleniyor. Bu noktada markanın 2018 yılı 3.çeyrek satışlarında %2,5 ile %3 oranında satış artışını başaracağı bilgisi var. İddialara göre geçen seneye oranla sağlanacak olan bu artış, Apple’ın piyasaya değerinin 1 trilyon dolar olmasını sağlayacak.

iPhone satışları

Artışın iPhone X serisi ve devam serilerin üzerinden gerçekleşmesi bekleniyor. Bir diğer yandan da iPhone 8 ve iPhone 9 modellerinin de hem bu sene hem de önümüzdeki sene için beklenenden çok daha yüksek satışlar elde edilmesini sağlayacağı iddiası var.

Tabii ki bu satış artışı Apple’ın öne geçmesini sağlayacaktır ancak bu kez markanın rakipleri de oldukça güçlü. Yaz sonuna doğru tanıtılacak olan Note 9 akıllı telefonları, bunun yanında Huawei akıllı telefonlarının gelecek olması, sürpriz bir model olarak Nokia 9 modelinin tanıtılma ihtimalinin olması ve tabii ki Xiaomi akıllı telefonları. Tüm bu rakipler Apple’ın satışlarını nasıl etkileyecek göreceğiz. Bunlar için yeni modellerin karşılaştırmalarını beklemek gerekecek.

İlginizi Çekebilir: iPhone 9 ve iPhone 9 Plus için Yeni Görseller Ortaya Çıktı

Önceki İçerikiPhone 9 ve iPhone 9 Plus için Yeni Görseller Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikCellular ne demek? Alınmalı mı?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?