iPhone Şarj Cihazları Değişiyor

0
136

Apple’ın akıllı telefon modelleri satışında yer verilen sistemler, uzun yıllar değiştirilmedi. Telefonların içerisindeki teknoloji ve sahip olduğu tasarım detaylarından söz etmiyoruz. Ürün garanti durumları ve ürünlerin kutuları gibi satış aşaması işlemlerinden söz ediyoruz. Bu konuda Apple en kararlı markalardan bir tanesi. Fakat geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberler, uzun süredir devam eden alışkanlıkların değişeceğini işaret ediyor.

İlk değişikliğin ise kutu içeriğinde olması bekleniyor. Öncelikle yeni modellerin 3,5 mm jak dönüştürücü aparatına sahip olmayacağı, yani kutudan bu dönüştürücünün çıkmayacağı haberini vermiştik. Hemen sonrasında bu kez şarj adaptörlerinin değiştirileceği konusunda bilgiler ortaya çıktı.

Apple Yeni Şarj Adaptörlerine Geçiyor

Doğrudan Weibo üzerinden paylaşılan bazı bilgilere göre, yeni iPhone modellerinde kullanıcılara sunulacak olan kutu içeriği çok daha farklı olacak. Dönüştürücüler bulunmayacak ve adaptör kısmında da 18 W’lık bir şarj adaptörüne yer verilecek. Ayrıca USB C uçlu bir Lightning kablosuna yer verilecek.

18 W'lık adaptör

Yani telefonları hızlı şarj etmek için ekstra bir adaptör almak gerekmeyecek. Bilindiği üzere mevcut iPhone modellerinde kutu içerisinde 5 W’lık standart bir adaptör çıkıyor. Kullanıcıların hızlı şarj için ise 300 TL değerinde ekstra bir adaptör alması gerekiyor.

Kutudan çıkacak olan modeller orijinal seri ve yeni geliştirilen bir ürün olacak. Apple’ın böylelikle bir dönemi daha değiştirmesi bekleniyor. Bundan sonra gelecek olan tüm iPhone modellerinde aynı durumun geçerli olduğunu görebiliriz. Ayrıca yeni şarj cihazlarının yarım saat içerisinde %50 oranında şarj ayrıcalığı sunması da beklentiler arasında. Bu durumun fiyata bir etkisi olup olmayacağını zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.4 Beta 3 Yayınlandı! İşte Yeni Özellikler

İLGİLİ HABER:  Yeni iPhone Modellerinde Daha Hızlı Şarj Desteği Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?