iPhone Sahiplerine Huawei Watch GT 2 Müjdesi

0
1761

Geçen senenin en çok satan akıllı saat modelleri arasında yer alan Huawei Watch GT 2, sonradan aldığı güncellemelerle beraber işleri bir hayli değiştirdi.
Saat önce bir güncelleme aldı ve kadran desteği kazandı. Sonrasında bir güncelleme aldı ve kandaki oksijen değerini ölçmeye başladı. Sonrasında gelen güncelleme sonrasında akıllı saat yeni spor modu desteği aldı.

Sayısı spor modu desteğini de alan akıllı saat, güncellemeler aldı ama iOS kullanıcıları için pek memnun etmeyecek sınırlamalar da vardı.

İlginizi Çekebilir: Google, iPhone Sahiplerine Tazminat Ödemek Zorunda Kalabilir

Huawei Watch GT 2 Sahipleri iPhone Telefonlarından Kadran İndirip Yükleyebilecek

Saatin iOS kısmında en büyük sınırlama yeni kadran desteği olmuştu. Mevcut kadranlar arasında değişiklikler yapılabiliyordu ama yeni bir kadran indirmek istediğiniz zaman iPhone cihazlarda destek yoktu.

iPhone akıllı telefonları için beklenen bu destek yeni sürümle beraber geldi. Artık Huawei Watch GT 2 akıllı saat modelinde istediğiniz kadran için değişiklik yapabileceksiniz.

Zengin kadran mağazası içerisinden seçim yapabileceksiniz. Bunun için hem akıllı saatinizi hem de uygulamayı yükleyebileceksiniz. Güncelleme ile beraber saatin yazılımı 1.0.12.20 olarak da değişiyor.

Güncellemenin tek getirisi de iPhone kullanıcılarına sunulan yeni kadranlar değil. Bunun yanında akıllı saat için hava durumu uygulaması da güncelleniyor. Gelgitler, gün batımı, gün doğumu gibi bilgileri de görüntüleyebileceksiniz. Bu hava durumu güncellemesi de akıllı saati çok daha zengin bir hale getirmekte.

Huawei Watch GT 2

Kötü hava koşullarına karşı ek gösterge gibi özelliklerle beraber işlevselliği konusunda da gelişmeler yaşanan akıllı saatin, bundan sonra da güncellemeleri devam edecektir.

Saat piyasa sürüleli çok uzun bir zaman oldu. Buna rağmen güncelleme alıyor olması ve güncellemelerinde de yeni özellikler kazanması, önemli bir artı.

Tıpkı iPhone akıllı telefonları gibi düşünün. Aradan yıllar geçiyor ve akıllı telefonlar güncelleme almaya devam ediyor. Aynı durum Huawei Watch GT 2 modeli için de geçerli oldu gibi duruyor.

Şimdi saat için belki de Harmony OS işletim sistemi desteğini de göreceğiz. Yakın zamanda güncellemeleri yeniden takip etmek gerekiyor.

Önceki İçerikGoogle, iPhone Sahiplerine Tazminat Ödemek Zorunda Kalabilir
Sonraki İçerikApple Yenilenmiş Apple Watch 6 ve Apple Watch SE Satıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?