iPhone rehberindeki kişileri tek seferde nasıl silersiniz?

  0
  190

  iPhone rehberinizdeki kişileri toplu olarak silmek mi istiyorsunuz? Yüzlerce kişiyi tek tek silmek ile uğraşmak yerine iPhone’unuzdaki kişileri tek seferde silebilirsiniz. Bu yazımızda bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

  iPhone’unuzdaki kişileri toplu olarak tek seferde silmenizin doğrudan bir yolu yok. Ancak iCloud hesabınızda yapacağınız ufak bir değişiklikle rehberinizdeki kişileri tek seferde silebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  Rehberden toplu olarak kişi nasıl silinir?

  1. iPhone’unuzdan “Ayarlar” kısmına girin.
  2. Apple kimliğinize dokunun.
  3. Ekranı aşağıya kaydırın ve “iCloud” seçeneğini seçin.
  4. Kişiler” yazan ayar yeşil görünüyor olmalı. iPhone’unuzdaki kişiler ile iCloud hesabınız senkronize ediliyor. Cihazınıza eklediğiniz her kişi iCloud hesabınıza da ekleniyor. Bu ayarı pasif hale getirirseniz iCloud’a depolanmış olan kişilerin iPhone’unuzdan silinmesini sağlayabilirsiniz.

   

  İşlem bu kadar. Rehberinizdeki kişilerin silinip silinmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer silinmeyen kişiler varsa onları da tek tek silmeyi deneyebilirsiniz.

  Rehberden tek bir kişi nasıl silinir?

  Toplu olarak silmede bir sorun yaşarsanız veya herkesi değil de sadece bir veya birkaç kişiyi silmek istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Rehberinizden 1 kişiyi silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Öncelikle rehberinizi açın. (1. resim)
  2. Kişiler kısmından silmek istediğiniz kişiyi bulun. (2. resim)
  3. Silmek istediğiniz kişinin üzerine dokunduğunuzda ona ait rehber sayfası açılır. Bu ekranda sağ üstte yer alan “Düzenle” kısmına dokunun.(3. resim)
  4. Düzenle ekranının altında yer alan “Kişiyi sil” butonuna dokunun.
  5. Gelen ekrandan “Kişiyi Sil” kısmını seçin.(4. resim)

  İşlem bu kadar. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

   

  Önceki İçerikEpic Games ile Apple Savaşı Bitmiyor! Yeni Hamle
  Sonraki İçerikInstagram’da nasıl çevrimdışı görünebilirsiniz?
  2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

  YORUMLAR

  Lütfen yorumunuzu girin:
  İsminiz nedir?