iPhone Pil Kapasiteleri Artabilir!

0

Apple’ın iPhone akıllı telefonlarının eleştiri demeyelim ama en çok gündeme getirildiği eksik yanı pil kapasiteleri. Aslında telefonun içerisinde yer alan A serisi işlemciler ve iOS işletim sistemi, tam bir uyum içerisinde çalışıyor. Bu nedenle telefonlarda pil kapasitesi rakiplerdeki gibi 5000 mAh seviyelerinde olmasa da bu seviyede akıllı telefonlara göre daha iyi pil süreleri sunulabiliyor.

Fakat pil kapasiteleri de artış gösterebilse bu durumda telefonların pil dayanma süreleri de çok daha fazla artmış olacak. Apple’ın böyle bir sistem üzerinde çalıştığı ve pil dayanma sürelerini arttırmak için de iç tasarım değişikliklerine gideceği iddia edildi.

İlginizi Çekebilir: Apple Sızıntıları Ciddi Şekilde Önlemek İstiyor

iPhone Pil Kapasiteleri Artacak mı?

İddialara göre iPhone serisi akıllı telefonlarda daha fazla pil kapasitesi için bir planlama yapılmış durumda. İç tasarımda kullanılan bazı çiplerin boyutlarında ve yerlerinde değişiklik yapılmasının planlandığı ve bu şekilde de Apple’ın akıllı telefonlarının iç kısmında bir alan açılacağı söylenmekte.

İddialara göre açılan bu alan iyi değerlendirilecek ve pil kapasitelerinde de bir genişleme durumu söz konusu olacak. Yani en basit şekilde daha büyük piller kullanılmış olacak. Açıkçası beklenti bu yönde ve tedarikçilerle de bu yönde çalışmalar yapılacağı düşünülüyor.

iPhone

Şöyle düşünmek lazım ki 2.800 mAh ya da 2.900 mAh değerlerinde bir pille, bu süreler sunulabiliyor. iPhone telefonlarının pil dayanma süreleri kötü değil. Özellikle yeni modeller için bu durum geçerli. Pil kapasitesi 4-5.000 mAh seviyesine çıkarılabilirse, şu an kullanılan pil sürelerinin iki katı bir pil süresi sunulmuş olur.

Bir yandan da işlemci teknolojisi gelişiyor ve her seferinde daha yüksek tasarruf değeri olan işlemciler geliyor. Arkasından iOS işletim sistemi sürekli geliştiriliyor ve bu da yine pil kullanımının daha stabil olmasını sağlıyor.

Böyle bakıldığı zaman üzerine bir de kapasite artışının olması, artık Apple’ın pil sürelerinde çok çok daha iddialı olması anlamına geliyor. Beklenti iPhone 13 modellerinden itibaren kapasitelerin artması. Bunu iPhone 13 tanıtıldığı zaman göreceğiz.

Önceki İçerikiPhone 11 pili çok çabuk bitiyor sorunu ve çözüm yolları
Sonraki İçerikApple’ın MacBook Planları Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?