iPhone Pil Değişimi İçin Stok Sorunları Çözülüyor

0
94

Özellikle eski iPhone modellerini kullanan kullanıcılar için sıkıntılı bir döneme giriş yapıldı. Akıllı telefonların pillerinin eskimesinden kaynaklı olarak, Apple’ın doğrudan akıllı telefonları yavaşlatması ve bu durumun çok ciddi bir performans kaybına neden olması hala gündemde. Teknoloji devi Apple’ın bunun için ise pil değişim kampanyası başlattığını görmüştük. Fakat özellikle iPhone 6 akıllı telefonlarında pil stokları kısmında ciddi sorunlar yaşanmaya başlamıştı. İndirimli olarak sunulan pil değişimi için kullanıcıların en az 6 hafta beklemeleri gerektiği gibi bilgiler elde edilmişti. Apple’ın pil değişimi için sunulan bu sürelerin stok sorunlarından kaynaklandığı açıklanmıştı. Şimdi ise yeni gelişmeler yaşanıyor.

iPhone Pil Değişim Kampanyası Hızlandı

Apple’ın sonunda tüm modeller için stokları yenilediği ortaya çıktı. Özellikle sıkıntı yaşanan model olan iPhone 6 serisi için bir yenileme söz konusu oldu. iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinde pil değişim süresi için açıklanan 6 hafta değişim süresinin, dün itibariyle yeniden 2 hafta bekleme süresine düşürüldüğü görüldü.

iphone pil değişimi

Yaklaşık 30’a yakın mağazasında da stok yenilemesi yaptığı belirtilen Apple’ın, indirimli pil değişimi konusunda isteneni vereceği ve başarılı değerleri ortaya koyacağı yönünde algı oluşmaya başladı. Tabii ki her ne kadar stokların yenilendiği görülüyor olsa da 2 hafta bekleme süresi devam ediyor.

Bu durumda da iPhone pil değişim taleplerinin hala ciddi oranda yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın indirim dönemini devam ettirmek kararının alınmasından sonra da bu rakamların daha da artması bekleniyor. Tabii ki Apple bu konuda ne kadar başarılı olur bilinmez ama tepkileri bir nevi azaltmaya çalışıyor gibi gözüküyor. Dava süreçlerinin devam ettiğini de ekleyelim. Tüm bu pil değişimlerine rağmen olumsuz dava sonuçları da gelebilir.

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (10 Şubat)

İLGİLİ HABER:  iPhone için Duvar Kağıdı - 50

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?